Češi představili Nanobavlnu: Alergik může spát i v peří

Praha 16. března (PROTEXT)

Ve středu 16. března se v Brně v Biology Parku uskutečnil Nanoden. České nanotechnologické firmy, které jsou v celém světě známé svými patenty, představily veřejnosti ty největší technologické novinky. Při této příležitosti byla také uvedena na trh druhá generace antialergických lůžkovin z nanotkaniny povlečení Nanobavlna firmy nanoSPACE.

"Povlečení a prostěradla z Nanobavlny jsou revolucí pro alergiky. Do této chvíle museli alergici kupovat bariérové povlaky na přikrývky a polštáře či antialergické lůžkoviny. Nyní si stačí pořídit povlečení a prostěradlo z Nanobavlny a alergik může spát klidně i v peří," vysvětluje předseda Asociace nanotechnologického průmyslu ČR Jiří Kůs, který je přesvědčen, že Nanobavlna se stane časem standardem.

"Alergici přibývají, nejspíše kvůli smogu a znečištěnému prostředí. Pro ně je důležité, aby se v noci zbytečně nevystavovali roztočům a alergenům a nechali tělo odpočinout. Alergie je často důvodem, proč se někteří cítí unavení i po osmi hodinách spánku," vysvětluje technický ředitel nanoSPACE Josef Handrejch, který vedl tým při vývoji Nanobavlny. Těm se podařilo zkombinovat vysoce kvalitní bavlněný satén s nanovlákennou membránou. "Tím dosáhli textilie, která má všechny kvality bavlněného saténu, zároveň dokáže plně nahradit bariérové povlaky a antialergické lůžkoviny,” tvrdí Kůs.

Na Nanodni si veřejnost ale mohla prohlédnout i další nanotechnologie. Například stroj na zvlákňování, hydrofobní nástřiky či antibakteriální oblečení, které voní i po celodenním sportování.

Součástí byla i soutěž o nanotechnologické výrobky a panelová diskuse s nanotechnology.

Nanodny pořádá po České republice, ale i v Evropě, Asociace nanotechnologického průmyslu ČR. Cílem je propagace českých nanotechnologií.

Kontakt:

Jiří Kůs

ředitel nanoSPACE s.r.o.

M: + 420 603 41 72 29

e-mail: kus@nanoSPACE.cz

http://www.nanoSPACE.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz

Klíčová slova ČR-věda-zdraví-textil-firmy-nanoSPACE

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zdravotnictví
Věda, vzdělávání a školství
Zpracovatelský a výrobní průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.