TCL posiluje známost značky propagačním filmem promítaným na obrazovce nad Times Square

Šen-Čen (Čína) 30. září (PROTEXT/PRNewswire)

V září viděli návštěvníci slavného náměstí Times Square v New Yorku předsedu představenstva společnosti TCL pana Tomsona Li Dongshenga, který se objevil na obrazovce čnící nad obrovským náměstím a hovořil o 34 letech, po které tato společnost působila ve výrobním průmyslu. „Pouze díky vytrvalosti a odhodlání se můžeme stát páteří čínské ekonomiky," uvedl. „V budoucnu najdete v Číně obojí, globální technologickou inovaci a možnosti růstu."

Foto - http://photos.prnewswire.com/prnh/20150929/271732

Stále větší počet čínských společností využívává promítání krátkých filmů, které propagují jejich značku na mnoha obrazovkách čnících nad Times Square v New Yorku. Je to způsob, který se stal nutností pro oddělení komunikace předních čínských firem od roku 2011, kdy čínská vláda promítala na stejných obrazovkách sérii krátkých filmů, které tuto zemi propagovaly. V době, kdy je čínský prezident Xi Jinping na návštěvě ve Spojených státech, TCL Corporation, což čínská skupina vyrábějící inteligentní produkty a poskytující služby v oblasti internetových aplikací, promítá film, který prezentuje značku na obrazovkách na Times Square jako demonstrování odhodlání firmy být nadále jedničkou v oblasti výrobního průmyslu, kde vyjadřuje svou vizi stát se páteří čínské ekonomiky

Společnost TCL si vybrala New York jako místo světové premiéry propagace své značky nejen proto, že je finančním centrem USA a centrem světových ekonomických aktivit, ale také z důvodu vyjádření svých mezinárodních strategických cílů a mimořádného úspěchu na americkém trhu. V roce 2004, ve snaze rozšířit svůj tržní podíl v USA, TCL odkoupila část společnosti Thomson vyrábějící barevné televize. Poté TCL vybudovala silné partnerské vztahy s několika americkými firmami provozujícími internetové obchody a firmy vyrábějící spotřební elektroniku. TCL a gigant internetových obchodů Amazon započali svou spolupráci v roce 2011, což postupně posilovalo strategickou pozici TCL na americkém trhu. TCL také zaznamenala neustálé zvyšování zájmu o nákupy přes internet a v roce 2013 začala přes Amazon prodávat smart TV, kterou vyvinula ve spolupráci s americkou společností ROKU. Výsledkem byl prodej více než 300 000 televizí TCL ROKU v roce 2014, což ji zařadilo na sedmé místo v prodejích mezi výrobci televizí působícími na americkém trhu.

Kromě působnosti v multimediální oblasti roste ve Spojených státech také působnost společnosti TLC v oblasti komunikací. Společnost TCL Communication působí na americkém trhu od roku 2010, kdy začínala jako regionální operátor. Tato společnost si od té doby vybudovala důležité partnerské vztahy s největšími americkými operátory AT&T, T-Mobile a Sprint. Se svými výhodami operátorských kanálů, provozní kapacitou a výrobky je od roku 2014 tržní podíl společnosti TCL Communication čtvrtým nejvyšším v USA.

Jakožto čínská společnost, která vždy představovala silný inovační instinkt, učinila TCL své první globalizační kroky již v roce 1999 a později převzala výrobu barevných televizí společností Schneider a Thomson, výrobu mobilních telefonů Alcatel a právo k užívání značky Palm. Společnost TLC se sama považuje za firmu, která prošla třemi etapami vývoje: prvotní fází poznávání, nadnárodními fúzemi a stabilním růstem. Se svými 23 podniky pro výzkum a vývoj a 21 výrobními podniky ve světě, prodejními místy ve více než 80 zemích a regionech a také se svou obchodní sítí, která pokrývá 160 zemí a regionů, činily dle finančních výsledků roku 2014 tržby ze zahraničí 47 % celkového obratu společnosti (přes 100 miliard čínských yuanů).

Z pohledu tří desetiletí rozvoje firmy můžeme říci, že je málo společností, kterým se podařilo dokonat toho, čeho dosáhla TCL: úspěšně projít procesem mezinárodní expanze a obstát ve výrobním sektoru, ve kterém docházelo v Číně k velkým ekonomickým změnám. Společnost se zaměřením na výrobu a technologický vývoj neustále reagovala a poháněla rozvoj čínské a světové ekonomiky výrobou inovačních a světově uznávaných produktů a také produktů, které prezentují světu čínskou kreativitu: TCL H8800, což televize spojující dvě poslední nejdůležitější inovace v průmyslu barevných televizí - kvantové tečky a zaoblenou obrazovku - a představuje televizi s doposud největším zaoblením obrazovky. A také smartphone IDOL3, do kterého můžete mluvit bez ohledu na to, kterou stranou ho máte přiložený k uchu. Dceřiné společnosti jako China Star Optoelectronics Technology umožňují čínským společnostem získat na důležitosti při výrobě produktů, které se prodávají na globálním trhu LCD panelů, a zvyšovat standardy, podle kterých se tyto produkty vyrábějí.

„Rozvoj společnosti TCL přijde díky Číně a také zahraničí," uvedl předseda Tomson Li Dongsheng, když komentoval budoucí výhled TCL. „S tím, jak poroste čínská ekonomika, budeme investovat do inovací vytvářených na domácím trhu, podporovat domácí růst a zároveň objevovat nové cesty globálního rozvoje." S výhledem do budoucnosti společnost TCL doufá, že se stane jednou z předních firem, které nejenže budou realizovat své světové obchodní ambice, ale budou také přispívat k průmyslovému vývoji čínské ekonomiky.

Kontakt:

Marta Chen

TCL Media & Entertainment Co., Ltd

+86-755-33313868

chenxuejun@tcl.com

Klíčová slova Čína-USA-komunikace-reklama-elektronika-internet-média-TCL Corporation

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
IT, telekomunikace
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.