Viasat Explore podpoří zajímavé nápady finanční odměnou

Praha 21. září (PROTEXT)

Televizní kanál Viasat Explore spustil ve spolupráci s UPC Česká republika a časopisy Svět na dlani a 21. století, projekt Geniální vynálezy. Ten je určený široké veřejnosti a na úspěšné účastníky čeká zajímavá finanční odměna. Cílem společensky prospěšného projektu je nalézt a finančně odměnit nejzajímavější nápady, vynálezy či zlepšováky a umožnit tak jejich autorům dokončení nebo přímo jeho uvedení na trh. Autoři mohou své nápady a vynálezy přihlašovat zcela zdarma, a to až do 30. října letošního roku na stránkách projektu http://www.genialnivynalezy.cz

Televizní kanál Viasat Explore připravil projekt Geniální vynálezy v souvislosti s uvedením stejnojmenného dokumentárního seriálu, který pojednává o tom, jak se věci, původně určené pro armádu, dostaly do našeho každodenního života. Na tento pořad se mohou diváci ve vysílání Viasat Explore těšit každé pondělí od 28. září 2015. Cílem projektu je oslovit všechny kutily, amatérské vynálezce i další lidi se zajímavými nápady a přimět je k prezentaci svých projektů za účelem získání zajímavé finanční odměny.

Projekt Geniální vynálezy navazuje na velmi úspěšný projekt z roku 2013 s názvem Hledáme vynálezce! „Kde bychom byli bez nadšenců, kteří se svými, na první pohled mnohdy bláznivými nápady, mění svět a ovlivňují naše každodenní životy,“ říká Ines Gáliková, Country Manager společnosti MTG´s Viasat Broadcasting pro Českou a Slovenskou republiku a dodává: „Projekt Geniální vynálezy je tak dalším krokem k nalezení zajímavého nápadu, který může přinést prospěch společnosti a autorovi otevření cesty k realizaci.“

Své nápady a vynálezy mohou autoři přihlašovat na stránkách projektu v termínu od 16. září do 30. října 2015. V jednoduchém formuláři autor popíše projekt, zdůvodní, proč je ojedinělý a měl by přiložit také technickou nebo obrazovou dokumentaci. Přihlášená díla budou posouzena komisí složenou ze zástupců partnerů projektu a 16. listopadu 2015 budou vyhlášeny a oceněny zajímavější nápady.

Více informací o projektu naleznete na www.genialnivynalezy.cz

V případě doplňujících informací nás prosím neváhejte kontaktovat.

Kontakt pro média:

Karel Kapinus

CHILLICOM s.r.o.

karel.kapinus@chillicom.cz

Klíčová slova ČR-zábava-věda-média-Viasat Explorer-CHILLICOM

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.