ČTK Online bude součástí zpravodajské redakce agentury

ČTK Online (ČOL), která mj. vydává internetové České noviny, se od 1. září stane součástí integrované zpravodajské redakce agentury. Cílem této změny je těsnější propojení všech redakčních pracovišť, posílení synergie a zvýšení koordinace mezi ČOL a ostatními redakcemi. Tento krok odpovídá i potřebě efektivněji využít možností Multimediálního redakčního systému pro tvorbu produktů ČOL, čímž se jejím redaktorům uvolní kapacita na další práci. Dosud samostatná IT podpora a vývoj ČOL se dostane do standardního rámce ČTK.

O změně rozhodl generální ředitel agentury Jiří Majstr. Vedením ČTK Online pověřil k 1. září šéfeditora Jana Vavrušáka (40). Jeho úkoly při řízení centrální redakce ČTK převezme dosavadní řídící redaktor Miroslav Molčík (45).

Nynější šéf ČTK Online Karel Petrák (40) odchází ke stejnému datu po 16 letech působení z ČTK. „Karel odvedl v ČTK vynikající práci. Děkuji mu za ni. Věřím, že s jeho pomocí budeme moci počítat i do budoucna,“ řekl ředitel.

Jiří Majstr uvedl, že "ČTK Online ve všech svých dosavadních inkarnacích vždy měla dva hlavní úkoly: vydávat internetové České noviny, které byly prvním českým zpravodajským serverem, a současně testovat a rozvíjet nové produkty a služby pro celou agenturu. Tento její strategický rozměr bych chtěl posílit. Honza Vavrušák je pro mne přirozenou volbou."

Šéfredaktor Petr Holubec řekl: "Přiřazení ČOL ke zpravodajským redakcím umožní využít vzájemných synergií k zefektivnění práce."

Jan Vavrušák je v ČTK od roku 1999. Byl severomoravským, hradním a varšavským zpravodajem agentury. Šéfeditorem je od roku 2009. "Honza je dlouhodobě jedním z tahounů inovací v agentuře. V jeho novém poslání se snažím využít jeho vysokého potenciálu,“ řekl Majstr.

Miroslav Molčík začal v ČTK pracovat v roce 1995 jako její karlovarský zpravodaj. Poté byl pražským ekonomickým zpravodajem, vedoucím vydání a řídícím redaktorem. "Pro mne je jedním z garantů kvality servisu ČTK," konstatoval Majstr.

Kontakt pro více informací:

Milena Schmidová, tisková mluvčí ČTK

e-mail: mluvci@ctk.cz

Klíčová slova ČR-média-ČTK

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.