Kurz lesní pedagogiky láká do Kostelce nad Černými lesy

Praha 24. srpna (PROTEXT)

Fakulta lesnická a dřevařská ČZU v Praze (FLD ČZU) již potřetí pořádá Kurz lesní pedagogiky, jehož cílem je vyškolit odborníky, kteří se stanou zprostředkovateli lesního světa zejména pro děti. Ten proběhne na přelomu srpna a září 31. 8. - 4. 9. 2015 na fakultním pracovišti v Kostelci nad Černými lesy. Spoluorganizátory akce jsou Lesy hl. města Prahy. Absolventi získají certifikát od odborného garanta kurzu Střední lesnické školy v Hranicích, který je bude opravňovat k výuce lesní pedagogiky.

"Kurz je určen pro lesníky se středoškolským nebo vysokoškolským vzděláním, kteří chtějí pracovat s veřejností“ uvedl děkan FLD ČZU v Praze prof. Ing. Marek Turčáni, PhD. V současné době je kurz již plně obsazen. Více informací o kurzu je možné nalézt na webové stránce: http://www.fld.czu/lesnipedagogika, pro případné další informace se lze obrátit na e-mail: lesnipedagogika@fld.czu.cz.

Účastníky čeká pestrý program. Připraveno je množství teoretických přednášek i praktických cvičení, důraz bude kladen na skupinovou spolupráci. Součástí bude také program s dětmi, kde účastníci aplikují nově nabité znalosti. Děti bude čekat 4hodinový program odehrávající se v lesích Školního lesního podniku v Kostelci nad Černými lesy.

Od pondělí do středy absolvují účastníci teoretickou průpravu a praktická cvičení, čtvrtek pak bude zejména ve znamení práce s dětmi v podobě interaktivního programu lesní pedagogiky určeného pro žáky základních škol i mladší. Ti se od lesních pedagogů zábavnou formou dozvědí, co vše žije v lese, jak rozeznávat zvěř, poznat její chování, naučí se poznávat stromy a mnoho dalšího. Den bude završen programem Noční les, v jehož rámci budou děti v doprovodu lesních pedagogů poznávat les po setmění.

Lesní pedagogika se zejména v posledních letech stává jednou ze stěžejních oblastí lesnictví a myslivosti v České republice. Jejím cílem je zlepšit a prohlubovat vztah mezi člověkem a lesem. Spektrum činností se zaměřuje na povědomí široké veřejnosti o správném chování v lese, významu lesníka a jeho práce, soustředí se také na výuku dětí. Jejím úkolem je mimo jiné poučit, jak se v lese orientovat, jak poznat zvířata, a celkově podpořit zájem veřejnosti o les a jeho ochranu. To všechno v přímém kontaktu s objektem poznání, v lese.

ikona Kurz lesní pedagogiky PROGRAM

Kontakt pro novináře:

Ing. Tereza Kolbabová

Marketingové oddělení

Fakulta lesnická a dřevařská ČZU v Praze

e-mail: kolbabova@fld.czu.cz, tel.: 734 170 890

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-školy-lesy-vysoké-Česká zemědělská univerzita

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zemědělství, životní prostředí
Věda, vzdělávání a školství

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.