Společnost RIMOWA vynucuje zákaz prodeje kopií kufrů prostřednictvím soudu

Kolín nad Rýnem (Německo) 9. května (PROTEXT/PRNewswire)

6. března vyhrál výrobce kufrů, společnost RIMOWA, soudní spor týkající se plagiátorství asijského výrobce Travel Mate a třech dalších společností. Výsledkem soudního řízení je zastavení výroby a prodeje devíti modelů kufru, které mají charakteristický drážkový design značky RIMOWA.

(Fotografie: http://photos.prnewswire.com/prnh/20150508/743724-a )

(Fotografie: http://photos.prnewswire.com/prnh/20150508/743724-b )

Žaloba byla podána 17. října 2014, kdy společnost RIMOWA GmbH žalovala před soudem centrálního okrsku v Soulu společnost Travel Mate Co., Ltd. a tři další obchodní společnosti za nekalou soutěž a porušování patentu. Žaloba se týkala modelu kufru, který je znázorněn níže.

V průběhu řízení společnost RIMOWA uvedla, že kufry společnosti Travel Mate mají stejný drážkový design, který je charakteristický pro kufry RIMOWA. Proto by mohly být zaměňovány s kufry, které vyrábí společnost RIMOWA, a to přesto, že mají jinou značku (Landor & Hawa).

Dne 6. března 2015 ukončili účastníci řízení svůj spor prostřednictvím soudního usmíření. Společnost RIMOWA si tak zajistila povinnost ze strany ostatních zúčastněných firem zastavit výrobu a distribuci sporného modelu kufru, stejně jako osmi dalších modelů s drážkovým designem.

RIMOWA GmbH

Birgit Wenners

Vedoucí oddělení pro vztahy s veřejností a komunikaci

Telefon: +49-221-956417-180

E-mail: bwenners@Rimowa.de

Zdroj: RIMOWA GmbH

Klíčová slova Německo-soud-obchod-RIMOWA

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.