Plníme dětské sny a nejen to

Praha 13. dubna (PROTEXT)

Možná každý kluk, možná každá holka, ale určitě každý táta a děda snil o tom být jako dítě indiánem. Indiány pro svět objevil Kryštof Kolumbus a vlastně to tak celé popletl, když si u břehů Ameriky myslel, že se dostal do Indie. V knihovně žádného kluka nechyběla alespoň jedna "indiánka", která svého čtenáře přenesla do světa indiánů, kovbojů, psanců a salonů s půvabnými dívkami. Na stránky knih tak vtrhli postupem časů hrdinné a čestné kmeny Apačů, Mohykánů, Meskalérů a bojovné kmeny Ponků, Siouxů či Kajovů. Kdo nerad ztrácel čas nad knížkou, ten se mohl vydat do kina, kde na filmovém plátně dostal knižní hrdina tu správnou podobu, ať to byl Vinetou nebo Old Shaterrhand, nebo prostořeký Sam Hawkins.

A pak už stačilo jen zvolit si ve své fantazii cestu indiána a kovboje na té čestné straně zákona nebo se stane psancem a padouchem na straně druhé. A po návratu ze školy hurá ven a řádit s kámošema v duchu "Divokého západu". Indiánská čelenka, případně "vypůjčená" tužka na oči nebo rtěnka straší ségry, protože každý správný indián na válečné stezce musí být i řádně zmalován, kovbojský klobouk, laso, luk a šípy to byla zcela běžná výbava pro odpoledne v indiánském duchu. Maminka, která uměla ušít barevný indiánský kostým, byla poklad a táta nebo děda, který uměl pomoci při výrobě indiánských zbraní, byl prostě super. Indiánský pokřik byl nedílnou součástí každé takové výpravy a dobrodružství a při vymýšlení indiánských jmen fantazie neznala hranic. A když se ke hře přizvaly i holky, tak byl svět indiánů komplet, protože Nčoči nebo Ribanna nemohla chybět.

I když z kluků a holčiček jsou už tátové a mámy a uběhlo pár let, i v dnešní době odkaz Karla Maye, autora těch skvělých knih, žije dál a v dětských světech ožívají i další hrdinové a hrdinky, mezi nejznámější patří třeba indiánská princezna Pocahontas.

Už si nemusíte "půjčovat" šminky od starší ségry, protože existují barvy na obličej, se kterými jdou dělat divy, můžete se tak stát indiánem na válečné stezce, můžete mít tvář plnou šrámů a jizev utržených v bojích s padouchy. Indiánské a kovbojské kostýmy patří do každé půjčovny kostýmů a to nejen v dětském provedení, ale i jako kostýmy pro dospělé.

Indiáni žili v pueblech, žádná překážka jim nebyla cizí, uměli jezdit na divokých koních bez sedla, uměli se plížit potichu stejně jako šelma a stejně tak uměli i zaútočit. Krajina okolo nich byla samá skála a vládnul zde náročný terén.

Ale věřte, že za kompletním indiánským snem nemusíte jet až do daleké Ameriky, do země, kde indiáni stále žijí a udržují svoji kulturu. Úžasný svět indiánů umí přinést i Párty Klokočka, a to se vším, co k tomu patří. Naše malířky z vás udělají indiána, kovboje, půvabnou indiánku, šamana, indiánskou babičku… Umíme vám půjčit i indiánský kostým, stejně tak můžete být kovbojem, texaskou pěnicí, šerifem nebo padouchem na druhé straně zákona. Jako jediní v ČR máme úžasné indiánské hrací centrum - nafukovací PVC atrakci, která může být součástí každé akce pro děti, dětského tábora atp.

Chcete mít event v duchu desperátů, indiánů a vyhlášených saloonů? To všechno dovedeme - umíme facepaiting nebo pro odvážnější bodypainting.

Chcete si vyzkoušet lasování, ve kterém byli indiáni i kovbojové mistři? Není problém, seženeme toho správného animátora, který vás to naučí. To vše a ještě více na www.partyklokocka.cz. HOWGH

Kontakt:

PÁRTY KLOKOČKA s.r.o.

Petr Klokočka - jednatel a organizátor akcí

U Průhonu 15 a 44

170 04 Praha 7 - Holešovice

Tel: +420 777 16 23 11

E-mail: info@partyklokocka.cz

Web: www.PARTYKLOKOCKA.cz

www.malovaninaoblicej.cz

www.doprovodnyprogram.cz

www.narozeninovaparty.cz

www.PartySaurus.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-zábava-děti-Párty Klokočka

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.