Sezóna v Chorvatsku začala díky příznivým teplotám o poznání dřív

Praha 5. května (PROTEXT)

Teplé počasí posledních týdnů zahájilo dovolenkové období. Téměř každý Čech přemýšlí nad tím, do které oblasti vyrazí na letošní dovolenou. Jednou z nejoblíbenějších destinací je bezpochyby Chorvatsko. Počet českých turistů zde rok od roku stoupá. Loni do Chorvatska zavítalo něco málo přes 652 tisíc turistů a letos to bude podle posledních odhadů ještě o několik tisíc víc.

Chorvatsko je rok od roku oblíbenější

V roce 2010 navštívilo Chorvatsko přes šest set tisíc krásy chtivých Čechů. Loni to už bylo o dobrých padesát tisíc víc. Turistický ruch se tak pomalu, ale jistě začíná dostávat z hospodářské krize, která nejvíce postihla Itálii. Z té totiž do prosluněného Chorvatska zavítá pokaždé méně a méně dovolenkářů. Největší počet turistů však do Chorvatska míří tradičně z Německa. Může za to zejména příjemné chorvatské počasí, které zde není až tak parné jako v jiných destinacích, a cenová dostupnost.

Sezóna v Chorvatsku letos začala se značným předstihem

Pokud bychom se přesunuli do současnosti, můžeme směle tvrdit, že sezóna v Chorvatsku již započala. Zásluhou mírné zimy a rychle nastoupenému jarnímu počasí se tak stalo dokonce o několik měsíců dříve, než tomu bylo v předchozích letech. To potvrdil i ředitel projektu UBYTOVANIvCHORVATSKU.cz Boris Debeljak: „Příjemné jarní počasí zvýšilo zájem o Chorvatsko i v těchto netradičních měsících, kdy stále více turistů poznává krásy země například na kole. Pozorujeme zároveň zvýšený zájem turistů o Chorvatsko celkově, kdy ubytovací termíny v hlavní sezóně jsou v mnoha případech již obsazené, a v lukrativních ubytováních zbývá jen minimum volných kapacit. Proto není třeba s objednávkou ubytování váhat.“

Nejdelší dovolenou v Chorvatsku tráví Němci

Co se týče počtu strávených nocí v této lokalitě, čísla se značně liší. Nejvíce času zde tráví lidé z Německa, a to téměř sedm a půl dne. V těsném závěsu se drží Nizozemci. Třetí příčku obsazují turisté z České republiky. Na nejkratší dobu do Chorvatska jezdívají výletníci z Francie. Ani ne za necelé čtyři dny se totiž zase vrací zpátky domů. „Češi jsou velmi konzistentní, co se týká délky pobytu, což souvisí i s typem ubytování (apartmány), které je využíváno nejčastěji. Dlouhodobě zároveň pozorujeme vzrůstající požadavky našich turistů na kvalitu ubytování, kdy v případě ubytování v soukromí se již standardem a nutností stává vybavení apartmánů klimatizací a stále častěji i připojením k internetu,“ říká Boris Debeljak. Uvidíme ale až na konci roku, jak dlouho vydrží tato výborně nastartovaná sezóna a kolik lidí nakonec navštíví jednu z nejvyhledávanějších destinací, kterou Chorvatsko bezpochyby je.

Více informací o ubytování v Chorvatsku najdete na http://www.ubytovanivchorvatsku.cz/.

KONTAKT:

Josef Řezníček

PR oddělení

Telefon: 776 690 636

info@ubytovanivchorvatksu.cz

http://www.ubytovanivchorvatsku.cz/

Klíčová slova ČR-Chorvatsko-rekreace-Ubytovanivchorvatsku.cz

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Služby, cestovní ruch

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.