Prof. Rudolf Grosschedl byl jmenován členem Vědeckého poradního výboru společnosti Atugen

BERLÍN 7. února (PROTEXT/ots)

Společnost Atugen, a.s. oznámila jmenování profesora Rudolfa Grosschedla jako člena Vědeckého poradního výboru Atugenu.

Rudi Grosschedl má pomoci Atugenu svými výjimečnými znalostmi z oboru genového inženýrství a biochemie pokročit dále ve výzkumu genů a techniky jejich ověřování. Rudi Grosschedl studoval na univerzitách ve Freiburgu a Curychu, kde též promoval. Po absolvování studia dosáhl doktorského titulu ve Spojených státech na ústavech Whitehead Institute a Massachusetts Institute of Technology v Cambridge, MA. V posledních 14 letech pracoval v San Francisku, a to na Kalifornské universitě v oddělení mikrobiologie a imunologie a na Lékařském ústavu Howarda Hughese. V současné době je profesorem a ředitelem Ústavu biochemie a genového centra na univerzitě v Mnichově v Německu. Profesor Grosschedl je zvoleným členem Evropské organizace pro molekulární biologii.

Společnost Atugen zaujímá ve svém oboru vedoucí postavení v obstarávání reagenčních látek a služeb pro určování funkcí genů a ověřování jejich terapeutických účelů. Atugen vybudoval širokou technologickou základnu k překlenutí mezery mezi postupem získávání informací a ověřováním funkcí a účelů genů. Tyto nástroje, genobloc /R/ a ribozym, mohou být použity k zhodnocení funkce genů ve vysoce průchodných systémech buněčných kultur a ve zvířecích modelech nemocí, i když se začne s kouskem genu tak malým, jako je několik set nucleotidů.

Se svými sídly v Německu a Coloradu je Atugen vhodně situován, aby mohl sloužit farmaceutickým a akademickým společnostem jak v Evropě, tak v Severní Americe. Mezi zákazníky společnosti Atugen patří Schering AG, Roche Biosciences, Parke Davis, Chiron, Glaxo Wellcome, Astra Zenceca a Millenium. Webová stránka Atugenu je k dispozici na adrese www.atugen.com. Originální textová služba: Atugen a.s. na internetu: http://www.newsaktuell.de. Kontakt: Klaus Giese, vice-president, Science atugen AG Berlin, Německo, tel. +49(0) 30 9489 2700, webová stránka: www.atugen.com

Klíčová slova PROTEXT-Atugen

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Zdravotnictví

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.