Americká asociace klinických laboratoří (American Clinical Laboratory Association) přivítala firmu Pathway Genomics jako nového člena

San Diego (USA) 15. února (PROTEXT/BusinessWire)

Americká asociace klinických laboratoří (American Clinical Laboratory Association) přivítala firmu Pathway Genomics jako nového člena

Firma Pathway Genomics, genetická laboratoř specializující se na genetické testování metabolických, svalových a dědičných chorob a také na provádění vyšetření v oblasti zkoumání reakce pacientů na léčbu a posuzování rizik souvisejících s jednotlivými chorobami, byla přijata za člena Americké asociace klinických laboratoří (Amercian Clinical Laboratory Assocition - ACLA). Tato asociace, která na celonárodní úrovni hájí zájmy svých členů a spolupracuje s Kongresem a úřadem FDA (Americký úřad pro schvalování léčiv a potravin - U.S. Food and Drug Administration), byla založena v roce 1971 a její snahou je rozšiřovat povědomí veřejnosti o přínosu laboratorních služeb v oblasti prevence a diagnostiky onemocnění a v oblasti monitorování účinnosti léčby.

“ACLA s poctou vítá firmu Pathway Genomics jako svého nového člena,” řekl Alan Mertz, prezident organizace ACLA. “Firma Pathway Genomics je dalším příkladem naší národní laboratoře, která stojí na čele genetického testování a personalizované medicíny.”

Kromě členství firmy Pathway v ACLA, také tato firma ze San Diega nedávno získala akreditaci od Vysoké školy amerických patologů (CAP - College of American Pathologists) a také certifikaci Ministerstva zdravotnictví USA a Center Mericare a Medicaid pro zdravotní péči, ve smyslu dodatků k zákonu CLIA (Clinical Laboratory Improvement Amendments - Dodatky pro zkvalitnění klinické laboratorní techniky) z roku 1988.

“ACLA je nejdůležitější organizací v laboratorním průmyslu,” řekl Jim Plante, zakladatel a generální ředitel firmy Pathway. “Schválení našeho členství je důkazem důležitosti genetického testování a také příslibu a hodnoty personalizované zdravotní péče.”

Laboratoř Pathway provádí na základě vzorků slin, odebraných od pacientů, genetické testování metabolických chorob, dědičných chorob, účinnosti potravinových doplňků a cvičení a také hodnocení rizik souvisejících s řadou onemocnění. Firma Pathway zaměstnává více než 40 specialistů z oblasti zdravotnictví a vědy, včetně lékařů, molekulárních genetiků, genetických poradců a také členů poradního vědeckého sboru.

O firmě Pathway Genomics

Pathway Genomics vlastní a provozuje laboratoř zaměřenou na genetické testování, která je akreditována Vysokou školou amerických patologů (CAP). Kromě toho má tato laboratoř certifikaci Ministerstva zdravotnictví USA a Center Mericare a Medicaid pro zdravotní péči, ve smyslu dodatků k zákonu CLIA (Clinical Laboratory Improvement Amendments - Dodatky pro zkvalitnění klinické laboratorní techniky) z roku 1988 a je držitelem koncese, kterou vydal stát Kalifornie. Firma využívá vědecky prověřená a specializovaná řešení v oblasti technologií genetického testování a vytváření zpráv s výsledky. Genetické testy, které tato laboratoř provádí se zaměřují na řadu různých geneticky podmíněných chorob. Laboratoř testuje metabolické poruchy, reakce na potraviny a cvičení, odpověď na léčbu farmaky a také predispozice ke vzniku některých onemocnění, jako jsou například onemocnění srdce, cukrovka 2. typu nebo rakovina. Služby laboratoře Pathway mohou využívat pacienti po celé zemi u vybraných lékařů a zdravotnických zařízení.

Kontaktní informace

Pathway Genomics

Zak Pugh

(858) 217-4358

E-mail: pr@pathway.com

Web: http://www.pathway.com

Zdroj: Pathway Genomics

Přečtěte si tuto tiskovou zprávu online na:

http://www.businesswire.com/news/home/20120214006497/en

Klíčová slova USA-věda-farmacie-Pathway Genomics

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Kultura
Chemický a farmaceutický průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.