Čeští architekti usilují o 20 miliardovou zakázku v Černé Hoře

Praha 27. července (PROTEXT)

Vláda v Černé Hoře v rámci strategie rozvoje turistického průmyslu vypsala veřejnou investorskou soutěž na 63% podíl v projektu 13 km dlouhého hotelového resortu "Ulcinjska Riviéra". Projektanti z pražského architektonického atelieru VISION ARCHITECTURE vypracovali koncepci projektu, který se nyní snaží uplatnit právě v tomto gigantickém mezinárodním tenderu, jehož stavební náklady se blíží k miliardě eur.

Předpokládá se vybudování 30 až 40 tisíc hotelových lůžek v tří- až čtyřhvězdičkových hotelech doplněných ubytovací kapacitou v penzionech, rodinných hotelech a lůžky v soukromí.

"Na území již existuje masterplan, který člení zástavbu na několik dilatovaných čtvrtí".... "Náš projekt má díky modulové prefabrikované výrobě relativní výhodu nížších stavebních nákladů, než je běžné u standardní výstavby," dodává autor projektu architekt Radek Vopalecký.

Ulcinjská Velká pláž je fenomén, jaký nemá na východním Jadranu obdoby. Vzhledem k tomu, že půda zdejšího regionu je značnou měrou v rukou státu (asi 60 %), bude jednání s investory podstatně jednodušší již proto, že odpadnou jakékoli diskuse a případné spory o vlastnictví k půdě, která v jiných oblastech komplikují veškerou investiční činnost.

Vláda Černé Hory pokládá projekt Velké pláže s rozlohou 1450 hektarů za svoji prioritu v oblasti cestovního ruchu. Chce tak eliminovat neplánovitou divokou výstavbu a umožnit ekologicky přijatelnou postupnou revitalizaci nejjižnějšího pobřeží Černé Hory a jeho zázemí.

Bližší informace o tenderu se dozvíte na oficiálnách stránkách vlády Černé Hory http://www.mrt.gov.me/en/ministry

video:

http://www.youtube.com/watch?v=pfJKBwMveNg

http://www.youtube.com/watch?v=cxLsNz-TDSc

Kontakt: info@vision-arch.eu

Klíčová slova ČR-Černá Hora-turistika-hotely-architektura-firmy-Vision Architecture

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Služby, cestovní ruch
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.