Zatímco loni prodala brněnská společnost TESCAN rastrovací elektronové mikroskopy za 382 milionů korun, letos očekává tržby kolem půl miliardy

Brno 24. června (PROTEXT)

Informoval o tom předseda představenstva společnosti Jaroslav Klíma na setkání s představiteli vybraných státních úřadů, místní a regionální samosprávy a akademických institucí, které se konalo v rámci dvoudenních oslav dvacátého založení firmy.

Účastníci diskuze se shodli na tom, že jedním z hlavních léků na posílení konkurenceschopnosti České republiky vůči světu jsou inovace a export. Obojí jde ruku v ruce a právě expanze TESCANu v posledních letech dokazuje, že jsou tou správnou cestou. Například v Číně TESCAN založil svou dceřinou společnost v listopadu 2009 a výsledek přišel velmi rychle. V roce 2010 se prodej jeho přístrojů do Číny více než ztrojnásobil a letos se očekává další růst počtu prodaných mikroskopů. Loni začal TESCAN také výrazně investovat do prodejní sítě v USA. Letos už v polovině května měl uzavřené kontrakty na dodávky do USA v hodnotě dvakrát vyšší než loni za celý rok.

O společnosti: Společnost TESCAN, a.s. je ryze česká firma patřící mezi světové dodavatele přístrojové techniky a vědeckých zařízení. Značka TESCAN si během dvaceti let vybudovala svou pozici především díky vývoji a produkci rastrovacích elektronových mikroskopů a jejich aplikací pro nejrůznější účely.

Kontakty:

Ing. Hana Glatzová

Obchodní ředitelka

TESCAN, a.s.

hana.glatzova@tescan.cz

Daniel Libertin

PR Specialista

ANTECOM s.r.o.

antecom@antecom.eu

ČTK ke zprávě vydává fotografie, které jsou k dispozici ve Fotobance ČTK na adrese http://multimedia.ctk.cz/cs/foto/hledani?sendFlag=1&q=protext&name=1&lang=none&service%5B%5D=1&service%5B%5D=2&service%5B%5D=3&service%5B%5D=4&service%5 B%5D=5&service%5B%5D=6 a na webu Protextu http://www.protext.cz

Klíčová slova ČR-věda-firmy-TESCAN

Oblast
Jihomoravský (bn)

Kategorie
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.