CHRTÍ DOSTIHY JINAK * Havaj na dostihové dráze Praskačka

Praha 26. července (PROTEXT)

Chrtí princezny Chanel a Dior s majiteli a krásnými havajankami

Chrtí princezny Chanel a Dior s majiteli a krásnými havajankami

Druhý červencový víkend na dostihové dráze chrtů Praskačka se konaly dostihy Letní cena 2010 ve stylu Hawaii. Dle obyčeje Havaje byli účastníci dostihů přivítáni tradičními květinovými věnci, Welcome-drinky a pozdravem Aloha.

Chcete-li vědět, jak neobvykle mohou vypadat dostihy chrtů, klikněte si na http://www.cgdf.cz - reportáž Letní cena 2010.

Uvidíte jedinečné fotografie, neboť dostihy chrtů, tak jak jsou pořádány Českou greyhound dostihovou federací, jsou celosvětově ojedinělé.

Na dostihové dráze Praskačka, která je jediným dostihovým závodištěm s pískovým tělesem dráhy v ČR, pro chrty nejvhodnějším, bylo onoho tropického dne vše jako na Havaji - slunce, písek, voda, krásní Havajané, stín palem, jedlé orchideje, tropické drinky a navíc dostihoví chrti.

Dodejme, že na této jedinečné dostihové dráze běhá z celé plejády chrtů pouze plemeno greyhound, stejně jako na profesionálních dostihových drahách celého světa. Jsou to dostihoví greyhoundi, jejichž rodiče jsou proslavení dostihoví šampioni Irska, Švédska a dokonce zde závodí přímý potomek dostihové legendy Austrálie - Big Daddy Cool - na hlavní straně http://www.cgdf.cz.

Vítězi dostihů se stali chrti z nejmladší generace závodníků z Praskačky, a to vždy veselá fenka NewMac Dior a statný pes Lemon Moet - oba narozeni v Irsku.

V horkém počasí nikomu z přítomných nešlo o výkony a vítězství, ale spíš o to, aby si chrti, kteří se pokaždé na běh na dráze velmi těší, společně zaběhali. Po dostihu se závodní greyhoundi zchladili v připravených bazéncích, stejně tak jako jejich trenéři.

V kontrastu s dostihovými chrty nejrychlejších rodičů Irska, Švédska a Austrálie, se tohoto dne na dostizích v Praskačce pořádalo i Mistrovství světa dostihových šneků.

Kreativita dostihů v podání České greyhound dostihové federace vytvořila skvělou atmosféru a přinesla přítomným skvělou zábavu.

Česká greyhound dostihová federace (CGDF), ač je organizací amatérskou, dosáhla přímého členství v celosvětové síti profesionálních dostihových drah World Greyhound Racing Federation (WGRF).

ČGDF se připravuje na dostihy chrtů na nově budovaném novém dostihovém závodišti v Praze, které má být dokončeno začátkem příštího roku.

Aloha na příštích dostizích chrtů Letní cena České greyhound dostihové federace v Praze.

Rudolf Želinský

http://www.cgdf.cz

ČTK ke zprávě vydává fotografie, které jsou k dispozici v databázi ČTK Protext - foto a na internetu na adrese http://www.protext.cz

Klíčová slova ČR-zvířata-dostihy-psi-CGDF

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Sport
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.