Mistr světa na pláži na Silvestra

Praha 28. prosince (PROTEXT)

Netradiční termín konání Mezinárodního mistrovství ČR v plážovém tenisu vloni přilákal do Prahy světovou špičku, včetně nejlepšího hráče světa Itala Alexe Mingozziho. Ten také silvestrovské klání ve své kategorii s partnerem Maurizziem di Corim vyhrál. Nejlepší český hráč Lukáš Mrňavý, který je 22. na světě, k tomu řekl: "Alex Mingozzi je v plážovém tenisu pojem. Do Prahy přijel obhajovat loňský titul. Je úžasné, že do Prahy opět přijeli nejlepší hráči a hráčky z 10 států."

Semifinále a finále se bude hrát stejně jako loni od 10:00 na Silvestra. Pro diváky je vstup ZDARMA. Loni zaujala exhibice, při které hrál Mingozzi s českým tenistou Ivo Minářem. Turnaj se uskuteční na plážovém sportovišti Tenis Kapitol s vytápěným pískem v pražské Michli.

V České republice se začal hrát plážový tenis v roce 2007. Jedná se o hybridní sport, který je směsicí plážového volejbalu, tenisu a badmintonu. Koncem roku 2007 se uskutečnilo první mistrovství republiky. Raketový start plážového tenisu lze srovnat s podobným začátkem a rozvojem plážového volejbalu ve světě. Ten se v devadesátých letech minulého století stal prakticky během 10 let olympijským sportem.

Servis pro novináře:

29.12. 11:00 Tiskový briefing + plážový fototermín za účasti Alexe Mingozziho, Lukáše Mrňavého a Edvarda Kožušníka

30.12. od 10:00 plážový fototermín, rozpis a časy zápasů budu zveřejněny na http://www.praguebtopen.cz

31.12. Semifinále (od 10:00) Finále žen a mužů (od 14:00)

Vše na: Tenis Kapitol, Magistrů 24, Praha 4 - Michle

Plážový tenis na WIKIPEDII: http://cs.wikipedia.org/wiki/Beach_tennis

Turnaj ONLINE: http://www.praguebtopen.cz

K dispozici jsou profesionální "hrubé" materiály pro televize.

Fotografický servis

Kontakt:

Edvard Kožušník - prezident České asociace plážového tenisu

tel.: 602 767 756

e-mail: capt@capt.cz

ČTK ke zprávě vydává fotografie, které jsou k dispozici v databázi ČTK Protext - foto a na internetu na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova Sport-kondice-tenis-plážový-Česká asociace plážového tenisu

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Sport
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.