Zmodernizovaná biometrická technologie usnadní návštěvníkům vstup do Spojených států amerických

Washington (USA) 16. ledna (PROTEXT/PRNewswire)

Ministerstvo vnitřní bezpečnosti USA (DHS) dnes oznámilo, že zmodernizovaná biometrická technologie je již využívána v hlavních vstupních přístavech do USA a většina návštěvníků ze zahraničí musí být připravena na to, že budou této nové technologii při svém vstupu do USA podrobeni. Program Ministerstva vnitřní bezpečnosti US-VISIT zahájil aktualizaci své biometrické technologie ze dvou na standard deseti otisků prstů v roce 2007, aby se urychlila a zdokonalila vstupní procedura. Zástupci DHS díky ní mohou zaměřit svou pozornost na lidi, kteří mohou pro USA představovat riziko.

"Od roku 2004 biometrika umožnila legitimní cestování milionům návštěvníků vstupujících do USA," řekl ředitel programu US-VISIT Robert Mocny. "Aktualizace na deset otisků prstů umožňuje, aby byl tento osvědčený systém ještě efektivnější a zajišťuje ještě větší bezpečnost našeho národa."

V posledních pěti letech úředníci Ministerstva zahraničí USA a Úřadu celní a hraniční ochrany USA (CBP) shromažďovali biometrické údaje - digitální otisky prstů a fotografie - od všech lidí, kteří nebyli obyvateli USA ve věku 14 a 79 let s určitými výjimkami, když žádali o víza nebo přijeli do některého z hlavních vstupních přístavů USA. Státní konzulární úředníci začali shromažďovat kolekce 10 otisků prstů od žadatelů o víza v roce 2007.

Shromažďování kolekcí 10 otisků prstů zvyšuje přesnost při porovnávání a snižuje možnost špatné identifikace návštěvníků ze zahraničí. Posílí rovněž kapacitu DHS v oblasti porovnávání otisků prstů návštěvníků s údaji z databáze Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) a také s databází latentních otisků Ministerstva obrany (DOD) a FBI, ve které jsou otisky, co patří známým i neznámým teroristům z celého světa.

Program Ministerstva vnitřní bezpečnosti US-VISIT, na kterém spolupracuje s úřadem CBP řídí aktualizaci údajů na kolekce 10 otisků prvků. Tato aktualizace je výsledkem meziagenturní spolupráce DHS, FBI, DOD a Ministerstva zahraničí.

Program US-VISIT zajišťuje služby v oblasti identifikace na bázi biometrie pro agentury ve federálním, státním i lokálním měřítku. Nejviditelnější náplní programu je shromažďování biometrických údajů od zahraničních návštěvníků, když žádají o víza, a při vstupu do USA. Program US-VISIT byl zahájen v roce 2004 a DHS využívá biometrické údaje na pomoc při prevenci používání falešných dokumentů, ochrany návštěvníků před krádežemi identity a zabránění tisícům lidí, kteří spáchali trestný čin nebo porušují imigrační zákony, aby vstoupili do USA.

Zdroj: Americké ministerstvo pro vnitřní bezpečnost (U.S. Department of Homeland Security) (DHS)

Oddělení veřejných záležitostí programu US-VISIT (US-VISIT Public Affairs)

Tel : +1-202-298-5200

POZNÁMKA PRO VYDAVATELE: Video záznam pro média si lze stáhnout na internetové adrese

http://128.121.255.54/2009/videos/b-roll-downloads.html.

Klíčová slova USA-zahraniční-Americké ministerstvo pro vnitřní bezpečnost-PROTEXT

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.