Cena významného gastronoma udělena

Praha 11. října (PROTEXT)

Cena redakce odborného časopisu Food-Service - Bronzová plaketa Jaroslava Vašaty - byla 10.10. 2006 udělena konceptu hotelové gastronomie hotelu Corinthia Towers Praha.

Již posedmé byla předána cena za zajímavý nápad v oblasti gastronomie. Zatímco v minulých letech byl oceněn koncept rychlého stravování, (Jarmark), zážitkové gastronomie (Ambiente) , moderní pivnice ( Potrefená husa) , moderní česká restaurace (Kolkovna), zajímavý koncept závodního stravování (Sodexho) i netradiční koncept středověké krčmy (Dětenice), letos se redakce zaměřila na oblast hotelové gastronomie.

V České republice patří hotelová gastronomie k těm nejlepším, a to nejen v Praze, ale i například v Brně a Ostravě. Je to dané tím, že většina hotelů je v rukou významných hotelových řetězců, které mají vypracovaný systém zahrnující kvalitní gastronomii a zejména kvalitou domácích i zahraničních šéfkuchařů, kteří v hotelové gastronomii pracují. Být úspěšný v oblasti hotelové gastronomie není vůbec snadné. Je totiž nutné zaujmout nejen hotelového hosta, ale i přilákat hosty z ulice. Český host však má určité zábrany do hotelové restaurace vstoupit.

Jedním z těch hotelů, kterému se podařilo toto zvrátit, je hotel Corinthia Towers.

Corinthia Towers dlouhodobě vykazuje velmi dobré výsledky, koncept různých typů restaurací v jednom domě i zajímavé gastronomické akce, kterými hotel láká Pražany k návštěvě svých restaurací je ojedinělý. Host při svém pobytu v hotelu může ochutnat českou kuchyni a české pivo v bowlingovém baru, italské speciality v restauraci Toscana, mezinárodní speciality a speciality na grilu v restauraci Let´s eat, orientální delikatesy v restauraci Rickshaw, nebo jen posedět při kávě a moderním dezertu v kavárně Praha. Labužníci z řad Pražanů si zase oblíbili akce jako je Invaze humrů a Invaze mušlí a zajímavé kulinářské festivaly, jako je Australská nebo Jihoafrická kuchyně. Velmi dobře hodnoceny jsou i nedělní rodinné tématické brunche.

Kontakt:

http://www.foodservice.cz

Alena Exnerová

České a slov. odborné nakladatelství, redakce Food Service

Drtinova 10, Praha 5,

tel.: 227 018 419

 

SENDING PRESS RELEASES

I want to receive press releases with the same keywords as this article:

Keywords

ČR-služby-gatronomie-Food Service-PROTEXT

Category

Tourism and travel services

Region

Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Photograph

 
 

Important notice

Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.