Nový český startup na pozemky ve stylu Airbnb

Vizovice

Vizovice

Praha 10. července 2018 (PROTEXT)

Společnost BezKempu s.r.o spustila stejnojmenný projekt www.bezkempu.cz. Tato cestovatelská platforma umožňuje prostřednictvím tzv. sdílené ekonomiky pronajímat nevyužívané pozemky pro karavany a stany.

Jedná se tedy o velmi atraktivní alternativu k dnes přeplněným kempům. Přeplněnost kempů totiž negativně ovlivňuje zážitek, snižuje komfort i celkovou chuť na trávení volného času v přírodě. Touha po klidu a soukromí potom nevyhnutelně vede ke kempování "na divoko". Problém ale je, že se toto odehrává na soukromých pozemcích bez souhlasu majitele, tedy nelegálně. Lidé kempující "na divoko" tak rozhodně nemají klidné spaní a navíc riskují pokuty. Projekt bezkempu.cz toto řeší, jelikož umožňuje pobývat na pozemcích za drobný poplatek legálně, se souhlasem majitele. Majitel může díky tomuto poplatku svůj pozemek lépe udržovat a vytvořit tak atraktivní zázemí uprostřed přírody. Sami zakladatelé jsou vášniví karavanisté a cestovatelé, a tak vytvořili tento projekt nejdříve pro své vlastní potřeby. Brzy se ale ukázal obrovský zájem jak ze strany majitelů pozemků, tak i cestovatelů. V současné době má platforma v nabídce více než 60 lokalit a další rychle přibývají. V plánu je také rozšíření platformy, včetně oslovení zahraničních turistů.

Kontakt: www.bezkempu.cz

 

SENDING PRESS RELEASES

I want to receive press releases with the same keywords as this article:

Keywords

ČR-turistika-firmy-BezKempu

Category

Tourism and travel services

Region

Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Photograph

 
 

Important notice

Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.