Z Prahy 6 na Prahu 5 - nová top ́tezidence Pomezí

Na úpatí stolové hory Vidoule, s překrásnými výhledy na Prahu, vyroste top‘rezidence Pomezí

Na úpatí stolové hory Vidoule, s překrásnými výhledy na Prahu, vyroste top‘rezidence Pomezí

Praha 11. června 2018 (PROTEXT)

Na úspěšnou a oceňovanou realizaci top‘rezidence Šárecké údolí, plynule navazuje další větší projekt v neméně prestižní rezidenční čtvrti: v pražských Košířích v ulici Na Pomezí. Zde, na úpatí stolové hory Vidoule, s překrásnými výhledy na Prahu, vyroste top‘rezidence Pomezí.

Koncept "bydlení v parku" zahrnuje území 3,7 hektaru, na jehož urbanistickém návrhu pracovalo v rámci architektonického workshopu 12 zahraničních i tuzemských architektonických studií. Odborná porota, za účasti zástupců MČ Praha 5, vybrala koncept a jeho autoři byli v prosinci roku 2016 představeni veřejnosti.

Výstavba top ́rezidence Pomezí bude fázována do dvou etap v průběhu let 2018-2022.

"Letos v dubnu jsme získali stavební povolení na první etapu projektu, která sestává ze čtyř čtyřpodlažních domů s 90 bytovými jednotkami s dispozicemi od 2+kk po 5+kk, o výměrách od 40 do 250 m2 podlahové plochy. Náročnější klientelu zaujaly v nabídce dvouúrovňové penthousy s velkými střešními terasami a neodolatelnými výhledy na Prahu," informuje Patrik Skála, technický ředitel KKCG Real Estate. V září 2018 se předpokládá zahájení výstavby těchto čtyř čtyřpodlažních bytových domů dle návrhu Petra Bouřila ze studia ABM architekti. Předpoklad dokončení stavby je v dubnu 2020.

"Zájem o bydlení v top ́rezidenci Pomezí je velký, máme rezervováno přibližně 50% jednotek. Zájemce zaujme v první řadě lokalita, výhledy na Prahu, které domy díky svažitému pozemku poskytují, dobrá dostupnost, občanská vybavenost a blízkost přírodního parku Košíře-Motol. Dalším benefitem je samotná architektura a variabilita dispozic bytů a penthousů. Při jednání se zájemci o bydlení je vidět, že top’rezidence je klienty vnímána jako značka kvality. Garantujeme kvalitu lokality, standardů - a také přístupu ke klientům. Máme vlastní prodejní tým, a to nám dává možnost řešit případné individuální požadavky flexibilně. Individuální přístup a servis klienti vždy ocení. Vážíme si toho, že někteří rezidenti ze Šáreckého údolí jsou našimi klienty i v top’rezidenci Pomezí," hodnotí Otto Koval.

Druhá etapa top’rezidence Pomezí je plánována na léta 2020-2022. Podílet se na ní bude vítězné trio architektů pod vedením studia Bogle Architects (Velká Británie), sdružení Bauschlager Eberle (Rakousko)/Hnilička architekti (ČR), majo architekti (ČR). Nabídne kombinaci bytů (56), řadových rodinných domů (38) a pěti vil. Vrcholem nabídky je unikátní vila od ateliéru majo architekti. Je umístěna v intimní koncové poloze, při pohledu z veřejného prostoru vizuálně ukrytá za skupinou řadových rodinných domů a v bezprostředním kontaktu s navazující rozsáhlou lesní zelení přírodního parku Košíře-Motol.

Předpokládaná celková investice do top ́rezidence Pomezí je cca 2 mld. Kč.

Značku top’ rezidence budeme i nadále rozvíjet a plánujeme i v budoucnu realizovat další rezidenční projekty s tímto názvem spolu se jménem lokality, tak, jak je tomu v Šáreckém údolí a nyní na Pomezí.  

Kontakty pro další informace a vizualizace v rozlišení pro tisk:

Martina Jašková, director of PR and Events, Graffitti Networks Grafix, s.r.o.

T: 233 920 066 M: 777 578 732 E: martina@gng.cz, www.gng.cz  

 

SENDING PRESS RELEASES

I want to receive press releases with the same keywords as this article:

Keywords

ČR-reality-byty-stavby

Category

Construction, building materials, real estate

Region

Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Photograph

 
 

Important notice

Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.