Zemřel zakladatel společnosti Young Living D. Gary Young

Young Living Founder D. Gary Young Passes Away (PRNewsfoto/Young Living Essential Oils)

Young Living Founder D. Gary Young Passes Away (PRNewsfoto/Young Living Essential Oils)

Lehi (Utah) 16. května 2018 (PROTEXT/PRNewswire)

Podnik dále povedou generální ředitelka Mary Young a prezident a provozní ředitel Jared Turner

Společnost Young Living Essential Oils oznámila, že její zakladatel a předseda představenstva D. Gary Young (11. červenec 1949-12. květen 2018), zemřel ve věku 68 let ve městě Salt Lake City na následky komplikací po řadě infarktů.

Společnost Young Living také oznámila, že generální ředitelka Mary Young a Jared Turner, prezident a provozní ředitel, budou pokračovat v řízení tohoto miliardového podniku.

„Je to velmi těžké období pro naše chlapce a pro mě, ale také pro naši rodinu společnosti Young Living," řekla Mary Young. „Sdílení úžasných přínosů esenciálních olejů s lidmi po celém světě bylo vášní, kterou jsme s Garym sdíleli. Proto jsme vybudovali Young Living. Abychom pokračovali v této misi a přenesli toto dědictví do budoucnosti, v posledních letech jsme přijímali a rozvíjeli výkonný tým skutečně světové třídy. Gary Jaredovi zcela důvěřoval, že je schopen vést náš talentovaný tým, a byl si jist, že společnost je dobře připravená pokračovat v cestě, kterou si představoval."

Nepopiratelný lídr globálního hnutí v oblasti esenciálních olejů pan Young strávil 35 let studiem výhod a zdokonalováním extrakce esenciálních olejů a zároveň vybudoval světový podnik s miliardovými obraty, který měl sdílet s miliony lidí to, co považoval za „dar" esenciálních olejů.

Pan Young, popisovaný jako „moderní průkopník", byl zčásti inovátorem a zčásti historikem. Jeho snaha o objevy v oblasti péče o zdraví byla zakořeněna ve starodávných praktikách, když se snažil objevit a sdílet výhody, které jsou nabízeny esenciálními oleji z bylin, rostlin a stromů. Jeho výzkum ho zavedl do vzdálených koutů země a často zpět v čase, aby lépe porozuměl mnoha zdravotním přínosům přírodních esenciálních olejů, které moderní společnost přehlíží.

Po seznámení se s éterickými oleji v 80. letech se pan Young vydal do Francie, kde studoval a naučil se vše, co mohl, o esenciálních olejích - od toho, jak se pěstují rostliny, až po jejich využití pro zdravotní účinky vyráběných olejů.

Po svém návratu do Spojených států v roce 1992 zasel za svou kanceláří v Spokane ve Washingtonu pole levandulí ze semen, které získal ve Francii, a založil svou farmu v St. Maries ve státě Idaho. Gary začal pěstovat různé aromatické plodiny ve své touze pochopit růst, kultivaci a extrakci olejů. Pro své první extrakce na farmě postavil dva malé destilátory a pak v roce 1994 postavil svůj první nerezový stacionární parní destilátor. Chtěl učit a vzdělávat, proto v roce 1993 rozhodl založit společnost Young Living Essential Oils, kterou zaregistroval ve státě Utah v roce 1994.

Vášeň pana Younga pro kvalitu, orientace na zákazníky společnosti a inovace při průkopnickém prosazování esenciálních olejů vytvořily z malé společnosti Young Living před téměř 25 lety globální podnik s více než 16 podnikovými a partnerskými farmami, více než 3 000 zaměstnanci a více než 4 miliony zákazníků po celém světě.

„Společnost Young Living bude i nadále ctít životní dílo Garyho, spočívající ve sdílení esenciálních olejů a jejich přínosů s lidmi na celém světě," řekl Jared Turner. „Za ta léta jsme spolu se mnohokrát diskutovali o jeho představě o budoucnosti společnosti a jsme odhodláni pokračovat v cestě, kterou pro společnost Young Living plánoval."

Pan Young vytvořil pro svou společnost účelovou kulturu, která je motivována touhou sloužit světové komunitě a inspirovat zaměstnance a zákazníky po celém světě.

Prostřednictvím D. Garyho Younga z nadace Young Living členové a zaměstnanci společnosti cestují po celém světě a pracují ruku v ruce s místními komunitami. Jedním z největších úspěchů pana Younga bylo budování Young Living Academy, což je škola v Chongonu v Ekvádoru, pro děti této venkovské obce na okraji džungle a pro děti zaměstnanců, kteří pracovali na farmě.

Pohřeb se bude konat v pátek 18. května ve 13:00 amerického horského letního času (MT) na farmě Whispering Springs Lavender Farm and Distillery, jednom z nejoblíbenějších míst Garyho na světě. Tato farma se nachází na adrese 3700 Old Highway 91, Mona, UT 84645.

Rozloučení se zesnulým se bude konat na farmě před pohřbem od 9:00 do 12:00 MT.

Společnost Young Living také oznámí plány týkající se slavnostního ceremoniálu k uctění života svého zakladatele.

Dary k uctění památky pana Younga mohou být poskytnuty nadaci D. Gary Young, Young Living Foundation, aby pokračovala v jeho celoživotní snaze sloužit světové komunitě.

O společnosti Young Living Essential Oils

Young Living Essential Oils, LLC zaujímá světové prvenství v oblasti esenciálních olejů díky zavedení přísného výrobního postupu Seed to Seal® a vyrábí produkty s čistými esenciálními oleji pro každého, pro celé rodiny i životní styl. Tento postup zajišťuje, že jsou všechny produkty pravé, bez syntetických chemikálií a čisté. Tento závazek pramení z více než 24leté odpovědnosti, kterou společnost cítí vůči Zemi a jejím obyvatelům. Další informace najdete na webových stránkách YoungLiving.com.

Kontakt pro média:

Pro otázky z médií kontaktujte prinquiries@youngliving.com.

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/691906/Young_Living_Essential_Oils_Gary_Young.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/323110/Young_Living_Essential_Oils_Logo.jpg

 

SENDING PRESS RELEASES

I want to receive press releases with the same keywords as this article:

Keywords

USA-lidé-kosmetika-Young Living Essential Oils

Category

Newspapers, magazine, TV, radio, advertisement
Chemical, pharmaceutical and cosmetic industry

Region

USA, Canada, U.N.

Photograph

 
 

Important notice

Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.