Spotřební družstva Skupiny COOP úspěšně absolvovala další audit bezpečnosti potravin HACCP

Praha 16. května 2018 (PROTEXT)

Již v roce 2007 došlo k první certifikaci systému bezpečnosti potravin HACCP v rámci družstev Skupiny COOP, která se dobrovolně přihlásila k certifikaci svého systému HACCP. Od té doby dochází každoročně k dozorovým či recertifikačním auditům ze strany certifikačního orgánu.

Na jaře tohoto roku proběhl poslední dozorový audit, který potvrdil, že družstva (a jejich prodejny), které spadají do společného systému HACCP, splňují požadavky normativu HACCP a že systematicky dbají na zvyšování kvality, hygieny a bezpečnosti prodeje potravin. "Dlouhodobě se zaměřujeme na regionální výrobky, modernizujeme naše prodejny a vylepšujeme nákupní prostředí“, říká Lukáš Němčík za Skupinu COOP.

"Svým rozsahem se jedná o ojedinělý projekt tohoto typu u nás, kdy část družstev a prodejen Skupiny COOP absolvuje nestranné posouzení svého systému bezpečnosti potravin HACCP. Z pohledu certifikačního orgánu jednoznačně konstatujeme zlepšování kvality, bezpečnosti, komfortu a prostředí prodejen Skupiny COOP“, zmínil ředitel České společnosti pro jakost Petr Koten.

"Audity HACCP pro nás znamenají nejen získání dokladu - certifikátu o tom, že zvládáme hygienu prodeje potravin, ale přináší nám i podněty pro další preventivní opatření a zlepšování. V současné době je certifikována více než polovina družstev a my věříme, že se přidají další a že budeme moci většímu počtu zákazníků deklarovat náš zodpovědný přístup“, řekl předseda Svazu českých a moravských spotřebních družstev Pavel Březina.

Svaz českých a moravských spotřebních družstev (Skupina COOP) sdružuje 47 spotřebních družstev, která provozují dohromady téměř 2.600 prodejen s celkovou prodejní plochou okolo 350.000 m2 a zaměstnávají na 13.500 lidí. V roce 2016 vykázala česká a moravská spotřební družstva obrat v hodnotě přes 27 mld. Kč. Počet členů družstev je cca 130 000.

Členská družstva vystupují pod společnou značkou COOP, která je tak největší sítí prodejen potravin v České republice. Více než 400 prodejen potravin je začleněno do maloobchodních řetězců COOP TUTY, COOP TIP, COOP TERNO a COOP DISKONT. Kromě obchodní činnosti provozuje SČMSD také 9 středních odborných škol, manažerský institut, nebo půjčovnu automobilů pod značkou Europcar a mobilního virtuálního operátora COOP Mobil.

Kontakt pro média:

Lukáš Němčík - lukas.nemcik@coop.cz

Mobil: +420 603 588 330

 

SENDING PRESS RELEASES

I want to receive press releases with the same keywords as this article:

Keywords

ČR-trh-firmy-COOP

Category

Retail chains and goods distribution

Region

Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Photograph

 
 

Important notice

Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.