GCL-Poly zakládá společný podnik o kapacitě výkonu 20 GW s využitím technologie CCZ

Wafer Product by GCL-Poly (PRNewsfoto/GCL-Poly)

Wafer Product by GCL-Poly (PRNewsfoto/GCL-Poly)

Su-čou (Čína) 14. dubna 2018 (PROTEXT/PRNewswire)

Společnost GCL-Poly Energy Holdings Limited (HK: 3800), dceřiná společnost největšího světového koncernu pro čistou energii GCL, uzavřela dohodu o společném podniku ("dohoda") s městskou vládou Čchü-ťing v provincii Jün-nan v Číně, o investici 9 miliard yuanů (1,4 miliardy USD) na vybudování projektu monokrystalického křemíku v zóně ekonomického a technologického rozvoje v Čchü-ťing s kapacitou 20 GW. Společný podnik (JV) využije v novém zařízení svou revoluční monokřemíkovou technologii CCZ Continuous Czochralski.

CCZ je vysoce výkonná monokrystalická technologie nové generace, která využívá speciální pec na výrobu krystalů Czochralski, aby dosáhla krystalizace při podávání a tavení. Během životního cyklu pece lze vytahovat 8-10 tyčí. V současnosti je technologie Czochralski nejčastěji používanou v celém průmyslu. Ve srovnání s technologií RCZ jsou tyče vyráběné technologií CCZ lepší kvality a měrný odpor při nanášení je stejnoměrnější a užší, což je vhodnější pro baterie PERC typu P a baterie typu N.

Během uplynulého roku společnost GCL-Poly zlepšila efektivitu nákladů a kvalitu produktů CCZ díky vývoji domácích zařízení a dodavatelského řetězce a optimalizaci procesů. Do času schválení provozu nové továrny se GCL-Poly stane jedinou společností na světě, která uskutečňuje industrializaci technologie CCZ a posune průmysl monokrystalických křemíkových desek na další technologickou úroveň.

V dubnu 2017 společnost GCL-Poly oznámila, že dokončila akvizici technologie CCZ páté generace společnosti SunEdison, technologie silanového fluidního lože FBR a souvisejících aktiv. "Vysoce kvalitní granulovaný křemík FBR je nejlepší materiál pro CCZ, obě technologie se doplňují a lze dosáhnou synergického efektu 1 + 1> 2," řekl Wan Yuepeng, technický ředitel společnosti GCL-Poly. Tato bariéra náročné technologie a technologie s vysokou přidanou hodnotou výrazně zvýší konkurenceschopnost společnosti.

O společnosti GCL-Poly

Společnost GCL-Poly Energy Holdings Limited (HK: 3800) je součástí skupiny GOLDEN CONCORD (GCL). GCL-Poly je největší světový dodavatel polykrystalických křemíkových desek a také jeden z nejvýznamnějších investorů a provozovatelů zelené energie a solární energie.

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/676792/Wafer_Product_by_GCL_Poly.jpg

KONTAKT: Leo Yuan, yuanhui@gclie.com, +86-176-0408-0725

 

SENDING PRESS RELEASES

I want to receive press releases with the same keywords as this article:

Keywords

Čína-energie-průmysl-ekologie-trh-firmy-GCL-Poly

Category

Retail chains and goods distribution
Banks, insurance companies, stock exchanges
Electricity, gas, heat and coal
Environment

Region

Asia, Australia

Photograph

 
 

Important notice

Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.