Autoshow Praha 2018 zahájena

Praha 13. dubna 2018 (PROTEXT)

Ve čtvrtek 12. dubna se otevřely brány pražského Výstaviště v Holešovicích, kde začal 21. ročník Autoshow Praha 2018. Až do neděle 15. dubna bude k vidění více než 25 národních premiér a světová premiéra vozu Kaipan. Koncept Škoda Vision X je k vidění po Ženevě poprvé na výstavě u nás právě na Autoshow Praha.

Přes 200 exponátů od miniaut až po vozy s motory o výkonu přes 700 koní je k vidění na jediném letošním celostátním autosalónu, kterým je Autoshow Praha 2018. Na desítkách stánků ukazují své automobily veřejnosti jak samotní dovozci, tak velcí dealeři. Vždyť jen v Praze a středních Čechách se ročně prodá zhruba 40 procent všech osobních vozů.

Domácí značka Škoda představuje svůj koncept malého SUV Vision X poprvé představený na nedávném autosalónu v Ženevě. Dalšími jejími premiérami jsou Fabia Combi, která prošla omlazovací kůrou, a luxusní Kodiaq ve verzi Laurin a Klement. Hyundai přijíždí s modely i30 Fastback a zcela novým svým největším SUV Santa Fe. Malovýrobce Kaipan se zase chlubí inovovaným roadsterem 57A. Tolik stručně k domácím značkám.

Zcela nově na český trh oficiálně míří americké značky Dodge a RAM. Výstavní premiéry si za značku Dodge odbudou kupé Challenger Hellcat, SUV Durango a za značku RAM pick-up 1500.

Čím dál tím populárnější SUV a crossovery představuje řada značek. Dalšími novinkami českého trhu jsou Alfa Romeo Stelvio QV, Dacia Duster, Ford EcoSport, Jaguar E-Pace, Mitsubishi Eclipse Cross, Subaru XV, Volkswagen T-Roc a Volvo XC40.

Vlajkovými loděmi se může pochlubit Audi, konkrétně modelem A8, a Lexus se zcela novou generací modelu LS. Na sportovní notu zahrají Ford s modernizovanou ikonou, kterou je Mustang již šesté generace, Mercedes-Benz se svým luxusním čtyřdveřovým kupé CLS a Renault s ostrým hatchbackem Mégane R.S.

Venkovní plocha před Průmyslovým palácem je věnována především užitkovým vozům. Pozornost si zaslouží zejména pick-upy, které jsou stále oblíbenější a které již dnes nabízí celkem devět značek.

Nedílnou součástí autosalónu Autoshow Praha 2018 je opět doprovodný program. Mezi nejatraktivnější patří testovací jízdy s téměř dvěma desítkami osobních vozů vystavujících značek po několikakilometrovém okruhu vně Výstaviště. Návštěvníci mají jedinečnou příležitost otestovat například též elektromobil Tesla. K vidění je také unikátní prezentace týmu eForce, který se každý rok zabývá konstrukcí a stavbou studentské formule pro prestižní závody kategorie Formula Student a který představí návštěvníkům jedinou formuli s elektrickým pohonem, a to dokonce 4x4, v České republice.

Víkendový doprovodný program je zaměřen na rodiny s dětmi. Děti si osvěží pravidla bezpečného provozu na dopravním hřišti. Internetový magazín Žena v autě.cz již po čtvrté zajistí akci pro ženy a děti zaměřenou na bezpečnost. Návštěvnice si mohou na stánku prověřit své vědomosti o správné a bezpečné jízdě. Nechybí ani trenažery či ukázky správného uchycení dětské autosedačky. Návštěvníci mají též příležitost shlédnout vozy integrovaného záchranného systému. K vidění je dále unikátní sbírka modelů Ferrari Youngtimers od roku 1984 po současnost.

Těšit se tedy můžeme na nejlépe obsazený autosalón v ČR, řadu novinek a bohatý doprovodný program. Autoshow Praha 2018 určitě stojí za návštěvu.

www.autoshowpraha.cz

www.facebook.com/Autoshow.Praha

Základní informace o veletrhu AUTOSHOW PRAHA 2018

Termín konání: 12. - 15. 4. 2018

Místo konání: VÝSTAVIŠTĚ PRAHA - HOLEŠOVICE

Průmyslový palác

Venkovní plocha (před Průmyslovým palácem)

Organizátor: INCHEBA EXPO PRAHA spol. s r.o.

Otevírací hodiny:

12. - 14. 4. 10:00 - 19:00 hod.

15. 4. 10:00 - 17:00 hod.

Vstupné:

200 Kč dospělí

150 Kč zlevněné (děti od 10 let, studenti, senioři 60+)

400 Kč rodinné (2 dospělí, max. 3 děti), zdarma ZTP/P, děti do 10 let

Společnost INCHEBA EXPO PRAHA spol. s r.o. organizuje a realizuje výstavy i mezinárodní veletrhy a zabezpečuje veškeré obchodní, technické, servisní a obslužné činnosti. Mezi nejvýznamnější veletrhy patří veletrhy Holiday World, Top Gastro & Hotel, Autoshow Praha, Czechbus, Pragodent, Interbeauty Prague, Dětská planeta. Další informace naleznete na www.incheba.cz.

Kontakt:

Daniela Vocetková

e-mail: D.Vocetkova@incheba.cz?

 

SENDING PRESS RELEASES

I want to receive press releases with the same keywords as this article:

Keywords

ČR-automoto-Autoshow Praha-firmy-Incheba

Category

Transport, cars, motorcycles, aircraft, ships, weapons
Tourism and travel services
Retail chains and goods distribution

Region

Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Photograph

 
 

Important notice

Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.