Společnost nChain získala první patent na blockchainové generování inteligentních smluv

Londýn 12. dubna 2018 (PROTEXT/PRNewswire)

Společnost nChain, světový líder v oblasti výzkumu a vývoje blockchainových technologií, s potěšením oznamuje získání prvního patentu od Evropského patentového úřadu. Tento první patent, udělený úřadem EPO dne 11. dubna 2018, je určen pro registraci a automatizovanou metodu správy smluv uzavřených v blockchainu.

Patentový dokument - evropský patentový spis číslo EP3257191 - je nazván "Metoda a systém pro zabezpečení počítačového softwaru pomocí distribuované hašovací tabulky a blockchainu". Vynález se týká techniky, která bude fungovat pro jakýkoli obsah, který má spustitelnou fázi (která není omezena na počítačový software, ale může zahrnovat hudbu, video a dokonce i soubory PDF), aby zkontrolovala prostřednictvím blockchainového vyhledávače zda má připojovaný zdroj licenci na obsah, a co je ještě důležitější, že je licence stále platná. Tento vynález mohou využít producenti obsahu a držitelé práv, aby účinněji řídili správu digitálních práv, zejména pro automatické obnovování smluv, které jsou společné službám digitálních předplacených služeb, za použití inteligentních smluv v blockchainu. Další informace o tomto vynálezu lze nalézt na webových stránkách společnosti nChain https://nchain.com/en/blog/nchain-innovation-road-smart-contracts/

Tento patent vychází z jednoho z dalších vynálezů společnosti nChain, patentové žádosti - WO2017145016 (Deterministické generování klíčů). Tento vynález nazvaný "Určení společného tajemství pro bezpečnou výměnu informací a hierarchické deterministické kryptografické klíče" poskytuje metodu, při níž dva propojené uzly, bez vztahů důvěry mezi nimi, mohou odvodit deterministickou hierarchii vzájemných veřejných klíčů prostým sdílením svých příslušných veřejných klíčů a zprávy nějakého formátu, kde mohou příslušné soukromé klíče vygenerovat pouze vlastníci tohoto soukromého klíče. Tento vynález poskytuje významné bezpečnostní výhody, aby se zabránilo hackům typu „Mt. Gox" z kryptoměnových peněženek. Metoda může být také použita daleko mimo bitcoinové a blockchainové prostředí - pro každou situaci, kdy je třeba zajistit citlivé údaje, majetek, komunikaci nebo řízené zdroje. Další informace o této metodě naleznete na webových stránkách společnosti nChain: https://nchain.com/en/blog/nchains-security-inventions/

Hlavní vědec společnosti nChain, Dr. Craig Wright, jeden z nejranějších mozků za měnou Bitcoin, je klíčový vynálezce obou uvedených vynálezů.

Generální ředitel společnosti nChain Group, Jimmy Nguyen, uvedl:

"Tento první patent udělený Evropským patentovým úřadem je významným mezníkem v ambiciózním výzkumném a patentovém programu společnosti nChain, který začal zhruba před dvěma lety. Očekáváme, že toto bude první z mnoha dalších patentů, jelikož naše portfolio blockchainových patentových přihlášek patří mezi největší - pokud není největší - na světě."

Pan Nguyen také posílil závazek společnosti nChain poskytovat využívání svého duševního vlastnictví pro růst měny Bitcoin Cash:

"Zatímco budujeme podnikovou hodnotu prostřednictvím našeho patentového portfolia, společnost nChain je odhodlána využívat naše duševní vlastnictví k využití pro komunitu Bitcoin Cash. Máme v úmyslu zpřístupnit klíčová aktiva IP k volnému použití pouze na blockchainu Bitcoin Cash - prostřednictvím naší nové licence "nChain Open Bitcoin Cash." To poskytne směně Bitcoin Cash významné výhody oproti jiným blockchainům a povzbudí firmy k tomu, aby fungovaly na bloku BCH, což představuje původní vizi kryptoměny Bitcoin."

Web: nChain.com

Twitter: @nChainGlobal

O SPOLEČNOSTI NCHAIN GROUP: Společnost nChain Group je světovým lídrem ve výzkumu a vývoji blockchainových technologií. Jejím posláním je umožnit masivní růst a celosvětové přijetí sítě Bitcoin - zaměřené na Bitcoin Cash jako skutečný Bitcoin. Skupina nChain zahrnuje čtyři obchodní jednotky: 1) nChain Limited - podnik zabývající se výzkumem a vývojem blockchainu v Londýně ve Velké Británii; 2) nChain Holdings Limited - společnost zabývající se držením a obchodováním s duševním vlastnictvím; 3) nChain Reaction - investiční jednotka, která podporuje podniky, které mají výrobky nebo aplikace Bitcoin Cash; a 4) nCrypt - Bitcoin peněženka a směna v Kanadě. (nCrypt je v současné době známo jako nTrust, ale v roce 2018 se název značky změní tak, aby odrážel své zaměření na Bitcoin).

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/489689/nChain_Logo.jpg

KONTAKT: media@nChain.com, Infinite Global: Matthew Gilleard (Infinite Global, EMEA), +44 (0)207 269 1430, Jamie Diaferia (Infinite Global, US/ASIA), +1.212.838.0220

 

SENDING PRESS RELEASES

I want to receive press releases with the same keywords as this article:

Keywords

Británie-věda-počítače-firmy-nChain

Category

Education
PC, Internet, telecommunications, post service

Region

Europe, EU, NATO

Photograph

 
 

Important notice

Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.