Hlavní čínský rival společnosti Airbnb, platforma Xiaozhu.com: Sdílení domácností se v Číně hluboce zakořenilo

Boao (Čína) 12. dubna 2018 (PROTEXT/PRNewswire)

„Sdílená ekonomika" je opět v centru pozornosti Asie. Během Fóra v Boao pro Asii 2018 (BFA), čínského ekvivalentu Světového ekonomického fóra, vedli vrcholní podnikatelé v oblasti čínské sdílené ekonomiky diskuzi o budoucnosti tohoto odvětví. Chen Chi, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Xiaozhu.com, přední a nejrychleji rostoucí platformy pro sdílení domácností, byl pozván, aby vystoupil na setkání s názvem „Sdílená ekonomika v praxi".

"After more than 5 years of development, house sharing has taken deep root in China," said Chen Chi, co-founder and CEO of Xiaozhu.com.

Podle zprávy Čínského státního informačního centra trh čínského sdílení domácností vzrostl v roce 2017 o 70,6 %, dosáhl tedy urychleného růstu. „Po více než pěti letech vývoje se sdílení domácností v Číně hluboce zakořenilo a také rychle proniká do menších měst a na venkov," uvedl Chen Chi. Na platformě Xiaozhu, jak zdůraznil pan Chen, patří menší města jako Tianjin, Chongqing a Changsha k nejrychleji se rozvíjejícím trhům. Když hovoříme o ziskovosti platforem sdílené ekonomiky v Číně, pan Chen uvedl, že společnost Xiaozhu vyvinula zdravý a výnosný obchodní model.

Na otázku o nejnovějších aktivitách společnosti Airbnb v Číně Chen uvedl, že to je příklad toho, jak se zahraniční společnosti učí od čínských firem z hlediska lokalizace a inovace v podnikání. Konkurenceschopnost platformy Xiaozhu, jak zdůraznil pan Chen, spočívá v silných offline službách, které kladou vysoké požadavky na filozofii a výkon týmů. Tato společnost od počátku věnuje velké úsilí vývoji servisního systému a infrastruktury, což ji odlišuje od amerického konkurenta.

Společnost Xiaozhu.com, která byla založena v roce 2012, patří mezi největší čínské platformy pro sdílení domácností. V listopadu 2017 společnost oznámila, že v posledním kole financování vedeném společností Jack Ma-backed Yunfeng Capital získala 120 milionů amerických dolarů.

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/675691/CEO.jpg

KONTAKT: Panlan Shi, +86-185-2258-1743, shipanlan@xiaozhu.com

 

SENDING PRESS RELEASES

I want to receive press releases with the same keywords as this article:

Keywords

Čína-turistika-služby-internet-Xiaozhu.com

Category

Tourism and travel services
PC, Internet, telecommunications, post service

Region

Asia, Australia

Photograph

 
 

Important notice

Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.