Soukromé podnikání ve střední Evropě vzkvétá, píše Lanny J. Davis na stránkách RealClearDefense.com

Washington 12. dubna 2018 (PROTEXT/PRNewswire)

Lanny J. Davis, bývalý zvláštní právní zástupce prezidenta Clintona a člen pětičlenné rady prezidenta George W. Bushe v oblasti ochrany osobních údajů a občanských svobod, dnes v článku zveřejněném na serveru RealClearDefense.com vyzval vedoucí představitele zahraniční politiky USA, aby zvýšili svou podporu pro rostoucí společnosti soukromého sektoru ve střední Evropě.

Davis, který jako advokát zastupuje jednu takovou společnost zvanou Czechoslovak Group (nebo „CSG"), popisuje růst počtu pracovních míst v soukromých podnicích a podniků ve středoevropských zemích během posledních 20 let od rozpadu Sovětského svazu, kdy tyto země byly členy Varšavské smlouvy, které dominoval bývalý Sovětský svaz.

„S připomenutím rekonstrukce Německa po druhé světové válce byly 90. léta svědkem toho, že Spojené státy vedly cestu k podpoře zakládání demokratického, právního a soukromého podnikání ve východní a střední Evropě v důsledku kolapsu Sovětského svazu," napsal Davis v článku. „Toto úsilí vytvořilo pracovní místa a novou prosperitu v rostoucím soukromém sektoru v rámci institucí svobody a občanské společnosti."

Pan Davis uvedl několik „příběhů o úspěchu" jako příklad tohoto fenoménu, např. společnost LINET vyrábějící nemocniční lůžka, která byla založena v roce 1990 a otevřela v roce 2010 americkou pobočku v Charlotte v Severní Karolíně. Dále pak průmyslového výrobce CZUB, jež vyrábí letecké motory a součásti traktorů, který expandoval do Kansas City v Kansasu v roce 1998. Uvedl také zkušenosti svého klienta, společnosti CSG, která začala v devadesátých letech odkupovat kovový šrot z pozůstalých zbraní Sovětského svazu a do roku 2018 vyrostla na spolehlivého dodavatele amerických společností jako Raytheon a General Dynamics. Společnost CSG je nyní významným soukromým konglomerátem s tržbami přesahujícími 900 milionů dolarů, a to nejen v oblasti obrany, ale také ve výrobě nákladních vozidel, a dokonce i vysoce kvalitních hodinek.

Davis citoval roli CSG jako subdodavatele společnosti Raytheon, který pomáhal s vyškolením afghánských vojáků na vysoce kvalifikované piloty vrtulníků v rámci programu pro podporu americké armády FOCUS (Warfighter Field Operations Field Support).

„Zkušenosti společnosti CSG ukazují, že růst soukromé společnosti ve střední Evropě může nejen zvýšit prosperitu a stabilitu v klíčovém geografickém centrálním regionu mezi Ruskem a západem, ale také napomáhat zájmům Spojených států a dalších západních zemí," napsal Davis.

Celý článek naleznete zde:

https://www.realcleardefense.com/articles/2018/04/11/private_enterprise_thriving_in_central_europe_113312.html

KONTAKT PRO MÉDIA:

Cassie Chechile

Trident DMG

cchechile@tridentdmg.com

Mobil: 202-699-0569

 

SENDING PRESS RELEASES

I want to receive press releases with the same keywords as this article:

Keywords

USA-trh-stroje-diplomacie-Lanny J. Davis

Category

Transport, cars, motorcycles, aircraft, ships, weapons
Politics, Religion Unions and Welfare Issues
Retail chains and goods distribution

Region

USA, Canada, U.N.

Photograph

 
 

Important notice

Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.