10 let Puzzlemánie - I letos skládáme pro dobrou věc

Praha 13. března 2018 (PROTEXT)

Akce roku pro přeborníky ve skládání puzzle na čas se odehraje v sobotu 24. března v pražském Centru Černý Most, které je vyhledávaným místem pro nákupy i volnočasové vyžití celé rodiny. Puzzlemánie přináší jedinečnou zábavu pro všechny generace a pošesté se jí mohou účastnit i děti a dospělí se zdravotním znevýhodněním. Mimo hlavní soutěže proběhnou miniturnaje a je připraven bohatý doprovodný program. Během dne mohou návštěvníci centra přispět ve sbírkové akci na aktivity klientů s handicapy z Komunitního centra Motýlek.

Ať jste malí, nebo už odrostlejší milovníci puzzle, zveme vás všechny do pražského obchodního Centra Černý Most, kde si v sobotu 24. března užijete odpoledne plné skládání. Soutěž o nejrychleji složené puzzle je tohoto druhu jediná v ČR a letos slaví 10. výročí. Puzzlemánie je určena dětem a dospělým bez věkového omezení a klání se opět zúčastní také osoby se zdravotním znevýhodněním. V hlavní soutěži je připraveno pět kategorií jednotlivců a jedna pro tříčlenné týmy, jež mohou utvořit skupiny dětí, přátel nebo celé rodiny. Na vítěze čekají pěkné ceny.

"Jsme rádi, že se touto akcí pobaví jak ti nejmenší, tak i návštěvníci dříve narození. V historii byly nejmladšímu soutěžícímu 2 roky a nejstaršímu dokonce 92 let. Projekty propojující generace zasluhují podporu a Puzzlemánie navíc úspěšně začleňuje děti a dospělé s nejrůznějším zdravotním znevýhodněním. Jejich nasazení a nadšení je vždy fascinující a inspirativní. Velkou radost jim přináší i následné vyhlašování výsledků. Při předávání výher je patrné, že si tento veřejně prožitý úspěch užívají a je pro ně opravdu výjimečný,“ říká Erika Vosáhlová, zástupkyně Komunitního centra Motýlek, které soutěž spolupořádá s agenturou Bezva Párty. "Kromě hlavní soutěže čeká návštěvníky zábavný doprovodný program. V posledním ročníku se osvědčily miniturnaje, kdy si mohou zaskládat o drobnou výhru také ti, kteří se na hlavní soutěž necítí nebo přijdou až po odehrání své věkové kategorie. A pokaždé jsme nedočkaví, zda se podaří překonat rekord ve skládání 54dílkového puzzle. V roce 2016 se v závěrečných minutách akce odehrálo neuvěřitelné drama mezi dvěma pravidelnými účastnicemi. O pouhou setinu vteřiny zvítězila s časem 2:04:01 24letá Kateřina N.,“ dodává Erika Vosáhlová.

Doprovodný program myslí dokonce i na tatínky, kteří se mohou svézt některým z modelů značky Peugeot a zúčastnit se tak soutěže o auto na dovolenou od Autosalonu Kopecký.

Během konání Puzzlemánie proběhne sbírková akce ve prospěch klientů s handicapy z Komunitního centra Motýlek v Praze 9, jež letos v dubnu oslaví sedmnáctiletou působnost. Návštěvníci si budou moci koupit za 50 Kč motýlka, ručně malovaného barvami na sklo.

Pomoci ale mohou i prostřednictvím zápisu do věrnostního programu Centra Černý Most, které za každou novou registraci v období od 18. do 24. března přispěje částkou 50 Kč.

"Děti, jimž pomáháme, bohužel mnohdy pocházejí z opravdu smutných rodinných poměrů, kde nezažívají hezké a bezstarostné dětství. Jsem proto moc ráda, že jim s pomocí partnerů nabídneme mimo aktivit v Motýlku tuto ojedinělou akci a poskytneme tak příležitost zažít úspěch a posílit sebevědomí. To pro ně není vůbec samozřejmé. Výtěžek sbírky použijeme na financování programů v době letních prázdnin, kdy díky nám prožijí nezapomenutelné chvíle se svými vrstevníky a přispějeme tak ke zlepšení jejich života. Děkujeme laskavým dárcům a všem podporovatelům naší činnosti,“ doplňuje Hana Urbanová, ředitelka Motýlku.

Těšíme se s vámi na skládanou v sobotu 24. března.

10. PUZZLEMÁNIE:

Kdy: 24. března 2018 od 12 hodin

Kde: Centrum Černý Most, Chlumecká 765/6, Praha 9

Vstupné: zdarma

Více informací: http://www.puzzlemanie.com a http://www.centrumcernymost.cz

Pořádají: Komunitní centrum Motýlek, agentura Bezva Párty a Centrum Černý Most

Poděkování patří těmto hlavním partnerům:

Centrum Černý Most

Kopecký, autosalony Peugeot

Betadine

Dino Toys

Nadační fond Porozumění

Rádio Blaník

O Sdružení na pomoc dětem s handicapy, z.ú.

Sdružení poskytuje sociální služby dětem se zdravotním a sociálním znevýhodněním od roku 2001.

V provozovaném Komunitním centru Motýlek ročně nachází ve třech projektech podporu několik set klientů i s rodinami, jejichž život vyžaduje specifický přístup ať už z důvodu zdravotního postižení či sociálního vyloučení, nebo potřebují pomoc při řešení náročných životních událostí.

KC Motýlek je držitelem certifikátu "Společnost přátelská rodině“ a Ceny Martina Palase, udělované Kontem Bariéry za přínos k integraci dětí se zdravotním postižením. http://www.motylek.org

O Centru Černý Most

Centrum Černý Most je jedno z nejmodernějších obchodních center v České republice. Vedle bohatého portfolia značek nabízí svým návštěvníkům také pestrou nabídku služeb a doprovodných akcí. V roce 2013 získalo díky rozsáhlé rekonstrukci nový kabát a od té doby za svou originální barevnou fasádou skrývá plochu přes 82 000 m2.

Protože návštěvníci Centra Černý Most nejsou pouhými zákazníky, ale především váženými a vítanými hosty, je jim dopřána prvotřídní péče po celý čas návštěvy. Mohou si odložit kabáty v šatně, odpočinout v relaxační zóně, využít pomoci osobní stylistky nebo si zapůjčit stolní hry či dokonce šitíčko. Členství ve věrnostním programu rozšiřuje všechny tyto služby o mnohé další, jež jsou součástí auditovaného čtyřhvězdičkového servisu, který potvrzuje stoprocentní péči. Více informací naleznete na http://www.centrumcernymost.cz nebo na www.facebook.com/centrumcernymost.

V případě zájmu o další informace, prosím, kontaktujte:

Eriku Vosáhlovou, organizátorku akce, Komunitní centrum Motýlek

tel.: +420 605 253 781, e-mail: vosahlova@motylek.org

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

SENDING PRESS RELEASES

I want to receive press releases with the same keywords as this article:

Keywords

ČR-zábava-sociální-handicapovaní-puzzle-Komunitní centrum Motýlek

Category

Newspapers, magazine, TV, radio, advertisement

Region

Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Photograph

 
 

Important notice

Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.