Už jen dva týdny do uzávěrky soutěže o Cenu Nadace Vodafone Rafael

Ředitelka Centra dětského sluchu Tamtam Jana Fenclová, která od Adriany Dergam, místopředsedkyně správní rady Nadace Vodafone, převzala v minulém roce Cenu Nadace Vodafone Rafael za aplikaci Znakujte s námi. Foto: Václav Winter

Ředitelka Centra dětského sluchu Tamtam Jana Fenclová, která od Adriany Dergam, místopředsedkyně správní rady Nadace Vodafone, převzala v minulém roce Cenu Nadace Vodafone Rafael za aplikaci Znakujte s námi. Foto: Václav Winter

Praha 12. února 2018 (PROTEXT)

Uživatelé internetu s tělesným postižením, děti s dyslexií, neslyšící děti a jejich rodiče. To jsou cílové skupiny, jimž byly určeny aplikace, které získaly v prvních třech ročnících Cenu Nadace Vodafone Rafael za inovativní využití informačních a komunikačních technologií ke zlepšení života lidí se zdravotním postižením. Uzávěrka čtvrtého ročníku je 25. února 2018, o cenu spojenou s částkou 200 tisíc korun se mohou ucházet organizace či osoby, které přihlásí projekt v rámci neziskové části své činnosti. Podmínkou je, že jejich projekt má nejméně 300 uživatelů.

"Technologie můžou radikálně změnit osudy lidí a usnadnit jim každodenní život. To samé platí i v případě osob s postižením. Cena Rafael je uznáním a povzbuzením pro ty, co se vydali hledat technologické inovace s významným společenským dopadem," uvádí Adriana Dergam, místopředsedkyně správní rady Nadace Vodafone a dodává: "Chceme, aby technologie sloužily opravdu všem."

V prvním ročníku získala cenu Rafael Česká asociace paraplegiků - CZEPA za projekt VozejkMap. Díky tomuto projektu byla vytvořena mapa bezbariérových míst, na kterou lze přistupovat pomocí mobilní aplikace pro chytré telefony nebo přes webové rozhraní. Data do ní zadávají samotní vozíčkáři.

V roce 2016 byla cena udělena sociálnímu podniku Levebee za projekt Včelka, který zlepšuje úroveň čtenářských dovedností, pomáhá dětem při obtížích se čtením, především pak dětem s dyslexií.

V loňském roce se z vítězství a finanční odměny 200 tisíc korun radovalo Centrum pro dětský sluch Tamtam za aplikaci Znakujte s námi, která je určená především rodinám s neslyšícími dětmi. Díky aplikaci zvládnou rodiče spolu s dítětem základy znakového jazyka co nejdříve po jeho narození.

Všem oceněným organizacím pomohla cena ke zdokonalení a dalšímu rozšíření uživatelů jejich projektů. Kdo zvítězí ve čtvrtém ročníku soutěže a pro kterou skupinu lidí se zdravotním postižením bude oceněné řešení určeno? Zájemci najdou právní podmínky a další informace na www.inspo.cz/rafael.

Výsledky budou vyhlášeny 7. dubna 2018 na konferenci INSPO v Kongresovém centru Praha. Generálním partnerem konference INSPO 2018 je Nadace Vodafone, partnery jsou AutoCont CZ, ČSOB a Středisko Teiresiás, mediálními partnery ČTX Protext a portál Helpnet.cz. Záštitu poskytl Magistrát hlavního města Prahy.

Pro doplňující informace kontaktujte:

Jaroslav Winter

BMI sdružení, z.s.

M + 402 777 807 727

E: winter@brezen.cz

Klára Conková

PR consultant

M +420 605 16 19 76

E: klara.conkova@prkonektor.cz

 

SENDING PRESS RELEASES

I want to receive press releases with the same keywords as this article:

Keywords

ČR-menšiny-komunikace-internet-handicapovaní-INSPO-firmy-ORBI PONTES-Vodafone CR

Category

PC, Internet, telecommunications, post service
Newspapers, magazine, TV, radio, advertisement

Region

Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Photograph

 
 

Important notice

Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.