Holešovické Výstaviště bude v únoru patřit příznivcům gastronomie, hotelnictví a cestování v rámci veletrhu Top Gastro & Hotel

Praha 8. února 2018 (PROTEXT)

Již 12. ročník tradičního veletrhu TOP GASTRO & HOTEL se na pražském holešovickém Výstavišti představí návštěvníkům v termínu 15. - 18. února 2018. Tato gastronomická událost je u nás jednou z nejatraktivnějších akcí ve svém oboru, což dokazují i letošní ukazatele, kdy se návštěvníkům na veletrhu představí produkty od více jak 140 firem z 16 států.

Veletrh gastronomie TOP GASTRO & HOTEL je tradičně inspirací pro modernizaci a vybavení hotelů, jiných ubytovacích a stravovacích zařízení. Nejen odborným návštěvníkům se představí vystavovatelé nabízející novinky ve vybavení do gastroprovozů jako například firmy Gastrotechno Group, s.r.o.; TeS, spol. s r.o. Chotěboř; RETIGO s.r.o.; Amerex Trade s.r.o.; ABNER a.s.; GASTROART CZ, spol. s r.o.

Hoteliéři zde naleznou inspiraci pro obnovu či vybavení restaurací a hotelů například u firem INPHA a.s.; BUKOTEC s.r.o. - gastronabytek24.cz; VECTOR INTERNATIONAL spol. s r.o.; Ille service spol. s r.o.; PAPILLONS a.s.; atd.

Ucelenou nabídku doplní firmy zabývající se pokladními systémy a elektronickými vychytávkami pro chod gastroprovozů, hotelů a restaurací, např.: AWIS Holding, a.s.; DnešníOběd cz, s.r.o.; HOTELTIME SOLUTIONS a.s..

Budoucnost patří kvalitním službám! Jedno z nejaktuálnějších témat v současné době nese název odborná konference HORECA, která je připravená pod taktovkou redakce časopisu pro profesionály v hotelnictví a gastronomii - Gastro&Hotel profi revue, organizátora veletrhu Incheba Expo Praha a za podpory společnosti 100proGastro. O své zkušenosti na téma kvalita v segmentu HORECA, ochrana osobních údajů, kam směřuje on-line marketing, GASTRO KAIZEN - desatero úspěšného managera, jak vychovat kvalitní personál nebo o problematice sdílené ekonomiky (AirBnB) se podělí zkušení lektoři a osobnosti z oblasti gastronomie a hotelnictví.

Ke gastronomickému veletrhu patří především ochutnávky exotických a nevšedních pokrmů a degustace dobrého jídla i pití. To vše veletrh TOP GASTRO & HOTEL 2018 návštěvníkům přináší. Své chuťové pohárky návštěvníci mohou připravit na degustaci šnečích specialit, avokádové harmonie z mexické kuchyně, řeckých specialit z panenské přírody řeckých ostrovů apod. Pro mlsné jazýčky pak bude velkým lákadlem degustace čokolády spojená s přednáškou o historii a výrobě čokolády, výroba pralinek, marcipánová dílnička, čokoládová řeka, čokoládové šaty - to vše v expozici Muzea čokolády a marcipánu Tábor.

Celá atmosféra bude podkreslena bohatým doprovodným programem. Zapojit se mohou hosté do školy vyřezávání ovoce a zeleniny pod taktovkou mistrů v tomto oboru nebo fandit profesionálům v barmanských show, které pořádá partner veletrhu, Česká barmanská asociace.

Veletrh TOP GASTRO, nad kterým převzal záštitu Ing. Jiří Milek, ministr zemědělství ČR, Potravinářská komora ČR, Agrární komora ČR, Asociace hotelů a restaurací ČR, Asociace kuchařů a cukrářů ČR a Asociace číšníků ČR bude již tradičně probíhat v souběhu s 27. ročníkem středoevropského veletrhu cestovního ruchu Holiday World. Silná synergie v propojení cestovního ruchu, gastronomie a hotelnictví odkryje návštěvníkům přehlídku aktuálních trendů a novinek nejen v regionálních kuchyních a specialitách, ale také prezentaci gastronomie jako životního stylu.

Více informací o veletrzích se dozvíte na www.holidayworld.cz a www.top-gastro.cz.

Předprodej vstupenek je spuštěn zde: http://inchebaexpo.sporticket.cz/online/#/8f5b6ee0e42d936f28638e639b31868e/matches

Program výstavních dnů bude na holešovickém výstavišti opravdu bohatý, nenechte si tedy ujít

Organizátor akce: INCHEBA EXPO PRAHA, spol. s r.o.

Místo konání: Výstaviště Praha - Holešovice

Otevírací doba: Pouze pro odborníky- čtvrtek: 9.30 - 18.00 a pátek: 9.30 - 18.00

Pro veřejnost- pátek/sobota: 9.30 - 18.00 a neděle 9.30 - 16.00

Vstupné: 15.2. - 16.2. 2018 - POUZE PRO ODBORNÍKY (platí na Holiday World a Top Gastro & Hotel)

Předregistrace odborníků: 200 Kč (permanentka na 4 dny), na pokladně: 500 Kč

16.2. - 18.2. 2018 - PRO VEŘEJNOST (platí na Holiday World a Top Gastro & Hotel)

Vstupné plné: 150 Kč

Zlevněné vstupné: 100 Kč

(pro seniory, studenty a ZTP)

Zdarma (děti do 15 let, ZTP+P vč. 1 osoby doprovodu)

Děti do 15 let musí mít doprovod.

Zákaz vstupu se psy

 

SENDING PRESS RELEASES

I want to receive press releases with the same keywords as this article:

Keywords

ČR-hotely-gastro-služby-firmy-Incheba Expo Praha

Category

Tourism and travel services
Newspapers, magazine, TV, radio, advertisement

Region

Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Photograph

 
 

Important notice

Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.