Jak by se premiéru Babišovi líbilo, kdyby mu stát diktoval mzdy v jeho podnicích?

Praha 10. ledna (PROTEXT)

Ve čtvrtek 4.1. po jednání Asociace krajů s vládou řekl na tiskové konferenci premiér Andrej Babiš, že zruší rozhodnutí kabinetu předchozího premiéra Sobotky o mzdách řidičů autobusové dopravy. Jak bývá zvykem u premiéra Babiše, občas se z toho vyspí, a tak už 5. 1. ráno prohlásil, že rušit nic nebude a krajům chybějící prostředky na mzdy řidičů nahradí formou dotací na opravy silnic 2. a 3. tříd.

Naprosto souhlasíme s předsedou vlády. Je třeba vládní nařízení zrušit. Považujeme totiž za nesmyslné, aby vláda rozhodovala o mzdách řidičů u soukromých přepravců. Vládní krok navíc sám premiér označil za předvolební akci svého předchůdce. Ovšem nerozhodnost, kterou předvedl premiér Babiš, připomíná spíše pohádku o chytré Horákyni. Ani nahý, ani oblečený, ani bos, ani obutý, ani zrušit, ani nezrušit, ...

Tato váhavost se musí premiérovi vymstít. Vláda prostě nemá zasahovat do podnikání soukromých podnikatelů, v tomto případě autodopravců. A váhání se zrušením takového zásahu jen podpoří odbory v tom, že místo vyjednávání se zaměstnavateli mohou jít snazší cestou vydírání vlády, nebo krajů stávkou. S tím, že si berou občany jako rukojmí, si zjevně hlavu dělat nebudou. I my v ODA říkáme, že za dobrou práci náleží dobrá mzda. Ale trváme na tom, že odbory mají mzdy vyjednávat se zaměstnavateli, a ne s vládou. Jak by se premiéru Babišovi ještě před několik měsíci líbilo, kdyby mu stát diktoval mzdy v jeho firmách?

Zdeněk Somr - místopředseda ODA

Video zde: https://www.oda.cz/index.php/2018/01/10/by-se-premieru-babisovi-libilo-kdyby-mu-stat-diktoval-mzdy-podnicich/ .

Kontakt:

Miloš Němeček - tiskový mluvčí

e-mail: press@oda.cz

 

SENDING PRESS RELEASES

I want to receive press releases with the same keywords as this article:

Keywords

ČR-strany-Babiš-automobilová-mzdy-kraje-ODA

Category

Transport, cars, motorcycles, aircraft, ships, weapons
Politics, Religion Unions and Welfare Issues
Retail chains and goods distribution

Region

Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Photograph

 
 

Important notice

Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.