Společnost PharmaMar podepsala licenční smlouvu na komercionalizaci a distribuci přípravku Aplidin® (plitidepsin) s firmou Megapharm v Izraeli

Madrid 3. ledna (PROTEXT/PRNewswire)

Společnost PharmaMar (burzovní index MCE:PHM) dnes oznámila, že podepsala s firmou Megapharm Ltd. licenční smlouvu na komercionalizaci a distribuci onkologického léčiva z mořských živočichů s názvem Aplidin® (plitidepsin) v Izraeli a oblasti známé jako Palestinská autonomie.

(Logo: http://photos.prnewswire.com/prnh/20150203/727958-b )

Na základě smlouvy společnost Megapharm zaregistruje přípravek Aplidin® v zastoupení společnosti PharmaMar a bude látku distribuovat v obou regionech. Společnost PharmaMar si ponechá výhradní práva na výrobu a bude dodávat konečný produkt pro klinické a komerční použití.

Aplidin® je druhým nejmodernějším onkologickým lékem společnosti PharmaMar, který je v současné době vyvíjen pro léčbu mnohačetného myelomu a angioimunoblastického T-lymfomu. Společnost v březnu 2016 oznámila, že plitidepsin v pivotní fázi III klinické studie (ADMYRE) prokázal pozitivní výsledky pro léčbu mnohačetného myelomu[i].

Podle Luise Mory, výkonného ředitele onkologické divize společnosti PharmaMar: „Uzavíráme naši první strategickou alianci se společností Megapharm na komercionalizaci přípravku Aplidin® pro léčbu mnohačetného myelomu v Izraeli a oblasti známé jako Palestinská autonomie. Naším cílem je poskytnout novou a prvotřídní léčbu pacientům, kteří ji potřebují."

Miron Drucker, generální ředitel společnosti Megapharm, uvedl, že: „Dohoda mezi společnostmi PharmaMar a Megapharm bude velkým přínosem pro zdravotní péči v naší oblasti, neboť Aplidin® přináší nový mechanismus léčby mnohačetného myelomu. Doufáme, že umožníme našim pacientům v Izraeli a oblasti známé jako Palestinská autonomie přístup k nejmodernější léčbě."

https://www.pharmamar.com/2016/03/31/aplidin-shows-positive-results-in-pivotal-phase-iii-clinical-trial-for-multiple-myeloma/

Kontaktní údaje:

Kontakt pro média : (+34-638-79-62-15)

Kontakt pro investory : (+34-914444500)

Zdroj: PharmaMar

 

SENDING PRESS RELEASES

I want to receive press releases with the same keywords as this article:

Keywords

Španělsko-zdraví-PharmaMar

Category

Health, medical treatment, pharmaceuticals

Region

Europe, EU, NATO

Photograph

 
 

Important notice

Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.