World Religion News: Utiskuje Turecko náboženské menšiny?

SANTA MONICA (Kalifornie) 23. prosince (PROTEXT/PRNewswire)

Grégory Mathieu z redakce World Religion News ve svém novém článku předkládá otázku vztahů mezi řeckým ortodoxním patriarchátem v Istanbulu a obyvateli Turecka, historií jejich vztahů, současným stavem a vyhlídkami trvalé udržitelnosti tohoto uspořádání do budoucna.

(Fotografie: http://mma.prnewswire.com/media/622572/World_Religion_News.jpg )

Celý článek, publikovaný 21. prosince,naleznete zde: http://www.worldreligionnews.com/religion-news/turkey-oppress-religious-minorities

Autor připomíná počátky současného stavu vztahů mezi Phanarem (čtvrť Istanbulu, kde se nachází Konstantinopolský patriarchát) a vládou Turecka. Při přípravě návrhu Lausannské smlouvy v roce 1923 Turecko navrhovalo přestěhovat řecký patriarchát na horu Athos v Řecku, ale tento návrh byl patriarchátem důrazně odmítnut, neboť chtěl zůstat v Istanbulu. Na oplátku patriarcha souhlasil s tím, že se zcela stáhne z politického života a zaměří se pouze na poskytování duševního vedení tureckým ortodoxním křesťanům v zemi.

Podle autora se však tak v současné době neděje a ve skutečnosti se tak nedělo po mnoho let. Článek uvádí úctyhodný seznam velmi prominentních politiků, se kterými se patriarcha a jeho lidé setkávají, v některých případech pravidelně, z čehož je zřejmé, že žádná zeměpisná oblast není příliš daleko ani žádné politické téma není příliš vzdáleno zájmům Phanaru. A mnohé tyto zájmy nejsou v souladu nebo přinejmenším nepodporují zájmy Turecka, které umožnilo, aby zde patriarchát sídlil, uvádí autor, což představuje přímé porušení ducha a litery původní dohody.

Zdroj: World Religion News

Grégory Mathieu

World Religion News

Email: worldreligionnewscom@gmail.com

Tel : +1.4806242599

Fax: +1.4806242598

 

SENDING PRESS RELEASES

I want to receive press releases with the same keywords as this article:

Keywords

USA-církve-média-World Religion News

Category

Politics, Religion Unions and Welfare Issues
Newspapers, magazine, TV, radio, advertisement

Region

USA, Canada, U.N.

Photograph

 
 

Important notice

Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.