Evropská občanská iniciativa "STOP EXTREMISMU"

Linz 7. prosince (PROTEXT/ots)

150 000 podpisů proti teroru a jejich počet stále roste

Aktivistka za občanská práva Seyran Ates žádá o prohlášení o podpoře

Evropská občanská iniciativa "STOP EXTREMISMU" trvá na tom, aby EU přijala přísnější opatření proti jakémukoli druhu extremismu. Organizace dále s potěšením oznamuje, že svůj podpis již připojilo více než 150 000 občanů EU.

"Mám z tohoto velkého úspěchu radost," říká berlínská právnička a ženská aktivistka Seyran Ates, která je spoluzakladatelkou této občanské iniciativy. "Je to důkaz, že mnoho lidí v Evropě je připraveno aktivně čelit extremismu a teroru."

Evropská komise v červnu 2017 schválila evropskou občanskou iniciativu "STOP EXTREMISMU". Do června 2018 tato skupina shromáždí jeden milion prohlášení o podpoře občanů EU s hlasovacím právem. Pak budou Evropský parlament a Evropská komise požádány, aby do své agendy začlenily směrnici EU, kterou navrhuje iniciativa "STOP EXTREMISMU". "Jsem pevně přesvědčena, že můžeme dosáhnout milionu podpisů a předložit své požadavky v Bruselu," řekla Seyran Ates.

Iniciativa "STOP EXTREMISMU" je zaměřena proti islamistickému extremismu, stejně jako proti pravicovému extremismu, antisemitismu a levicovému radikalismu. "Pomocí opatření, která navrhujeme, chceme zajistit, aby občané Evropy mohli žít v bezpečí, míru a toleranci. Základem naší iniciativy je Evropská charta lidských práv," řekla Ates.

Nejdůležitější požadavky iniciativy STOP EXTREMISMU jsou například tyto:

-vytvořit celoevropskou definici extremismu všech typů

-neumožňit extrémistům pracovat ve školách, mateřských školách a jiných vzdělávacích institucích,

-přijmout právní opatření proti extremistické propagandě a nenávistné řeči - dokonce i na sociálních sítích,

-a zastavit financování extremistických institucí z jiných zemí EU.

"Je prostě nepřijatelné, že země jako Katar financují stovkami milionů eur extrémisty a nenávistné kazatele v Evropě, a tím připravují cestu násilí a terorismu," řekla Seyran Ates.

Podrobnosti o požadavcích Ates a jejích příznivcích najdete na webové stránce www.stopextremism.eu.

Seyran Ates říká: "Žádám všechny Evropany, kteří chtějí chránit svobodu a lidská práva v Evropě, aby učinili prohlášení o podpoře na stránkách www.stopextremism.eu.”

Další informace: Michael Laubsch, Tel.: +43 664 1540614, e-mail: media@stopextremism.eu

Obrázky Seyran Ates ke stažení: https://drive.google.com/drive/folders/1J5erJljg1gMFGf9N0oEt0FKGm1jwXgIi

 

SENDING PRESS RELEASES

I want to receive press releases with the same keywords as this article:

Keywords

Rakousko-společnost-diplomacie-lidé-Verein Europäische Bürgerinitiative gegen Extremismus

Category

Politics, Religion Unions and Welfare Issues
Newspapers, magazine, TV, radio, advertisement

Region

Europe, EU, NATO

Photograph

 
 

Important notice

Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.