Swardman představil extrémně tichou sekačku Electra

Praha 5. prosince (PROTEXT)

Swardman představuje svou druhou modelovou řadu sekaček na trávu pod názvem Electra. Jedná se o první sekačku na světě poháněnou dvěma elektromotory a extrémně tichým chodem. Swardman je ryze českým výrobcem špičkových vřetenových sekaček pro domácí použití. V roce 2015 představil svůj první model Edwin, který v roce 2017 následovala nová generace Edwin 2.0.

Electra - tichá revoluce v sekačkách

Swardman se svým aku modelem Electra cílí především na lidi, kteří mají zájem o nejnovější technologie a ekologické, bateriemi poháněné stroje, které jsou výrazně tišší než klasické benzínové sekačky. Při maximálním výkonu se totiž hlasitost Electry bude pohybovat kolem 70 dB, což je srovnatelné například s varnou konvicí nebo zvukem klávesnice.

7krát nižší náklady na provoz

Vzhledem k absenci spalovacího motoru a minimálnímu podílu pohyblivých částí jsou výhodou Electry také minimální nároky na servis. Pro zachování perfektní kvality střihu trávy stačí jednou ročně nabrousit žací kazetu s vřetenem. Servis tak bude rychlejší a levnější, než u benzínového stroje. Samotné náklady na sekání zahrady o rozloze 300 m2 s Electrou jsou dokonce 7krát nižší ve srovnání s benzínovou sekačkou a ročně nepřesáhnou 250 Kč.

"Nejtišší benzínovou sekačku na světě vyrábíme už 2 roky. Swardman Edwin je přibližně o 40 procent tišší než rotační sekačka. S modelem Electra se dostáváme na úroveň kolem 70 dB, což je pětkrát nižší hlasitost než u běžné rotační sekačky. Electra tak bude jednou z nejtišších sekaček na trhu,“ vysvětluje rozdíly v sekačkách ředitel a zakladatel Swardmana Tomáš Šena.

Základní baterie zvládne posekat středně velkou zahradu Electra má jako jediný žací stroj na světě 2 nezávislé elektromotory, které podávají výkon až 500 W na pohon sečení a 200 W na pojezd sekačky. V základní konfiguraci s olověnými akumulátory poseká Electra plochu 500 m2, což je průměrná velikost středoevropských zahrad. Volitelně bude v nabídce i dvojnásobná kapacita.

Trojnásobnou kapacitu ve srovnání se základním provedením poskytne lithium-železo-fosfátový akumulátor (LiFePO4), který umožní rychlejší nabíjení, delší životnost nebo na regenerační zásahy v trávníku jako je vertikutace nebo vyčesávání.

Snadné sekání bez kabelů

Electra byla zkonstruována pro svobodu pohybu bez kabelů a s důrazem na snadnou a intuitivní manipulaci bez nutnosti jakýchkoliv technických znalostí. Obsluhu bez problémů zvládne i subtilnější osoba. Celý stroj se startuje i ovládá pomocí tlačítek na řídítkách a dvou elektronicky snímaných pák pro pojezd a sečení. Maximální rychlost je omezena na 5 km za hodinu a je možno ji snadno přizpůsobit tlačítky na řídicím panelu. Jako jediná ručně vedená sekačka na světě má Electra i zpátečku, což usnadňuje manévrování při obrátkách nebo například při parkování stroje.

Prodej startuje v lednu 2018

První sekačky se k zákazníkům dostanou koncem ledna. Od prosince 2017 mohou zájemci o nový model používat rezervační systém na webu http://www.swardman.com. Swardman plánuje v příštím roce umístit na trh přibližně 500 kusů Electer. "Electra jasně deklaruje, že se vydáváme směrem udržitelného rozvoje a především k tichému pohonu, který při provozu vytváří naprosto minimální hluk a neruší sousedy, ale zároveň zachovává důraz na perfektní střih trávníku,“ vysvětluje Tomáš Šena ze Swardmana.

Kontakt:

David Frodl

PR & Marketing manager

dfrodl@swardman.com

 

SENDING PRESS RELEASES

I want to receive press releases with the same keywords as this article:

Keywords

ČR-stroje-služby-trh-firmy-Swardman

Category

Transport, cars, motorcycles, aircraft, ships, weapons
Tourism and travel services
Retail chains and goods distribution

Region

Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Photograph

 
 

Important notice

Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.