Trojrole Jaroslava Duška

První průtočná vernisáž obrazů ze sbírky Jaroslava Duška proběhla v pondělí v Galerii měsíčníku Regenerace

První průtočná vernisáž obrazů ze sbírky Jaroslava Duška proběhla v pondělí v Galerii měsíčníku Regenerace

Praha 5. prosince (PROTEXT)

Všichni máme dar žít, tak zní název předvánočního setkání s hercem Jaroslavem Duškem, jenž se proslavil i svým alternativním životním stylem. Téma štěstí, zdraví, dlouhých let bude probírat s MUDr. Janem Šulou.

Těžko říct, jak a kudy se bude ubírat netradiční přednáška "Všichni máme dar žít", jelikož Jaroslav Dušek je zapřisáhlý improvizátor. Jisté je to, že se s dr. Janem Šulou setkají v sobotu 9. prosince v 18 hodin na pódiu Theater Cinema Café Royal (Vinohradská 48, Praha 2). O daru žít se často zmiňuje i ve svých knihách Ze mě aneb Cesta blázna a vnitřní svět Jaroslava Duška nebo Tvarytmy, které vydává nakladatelství Eminent. Ostatně i dr. Šula se vydal novátorskou cestou tzv. biomodulační medicíny, která vědeckými prostředky potvrzuje existenci lidské duše, její jednotu s tělem, tedy i možnosti duševního vlivu na zachování fyzického zdraví či léčbu nemocí.

V pátek 8. prosince od 20 hodin se Jaroslav Dušek stane kmotrem nového sólového CD Ondřeje Smeykala. Slavnostní koncert virtuosa na didgeridoo, dechový hudební nástroj australských domorodců, se koná v Betlémské kapli (Betlémském náměstí 4, Praha 1).

Včera, tj. 4. prosince, v Galerii měsíčníku Regenerace (Starostřešovická 79, Praha 6 - Střešovice) proběhla První průtočná vernisáž obrazů ze sbírky Jaroslava Duška. Vzhledem k nevelkým prostorám herec příchozím „průtočně“ vyprávěl o osudech jednotlivých děl, která dostal darem od svých příznivců a přátel. První část artefaktů bude k vidění do poloviny března, potom se obmění a výstava potrvá do příštího léta.

Kontakt:

Jiří Kuchař

nakladatelství Eminent

tel.: 602 663 940

info@eminent.cz, www.eminent.cz, www.regenerace.cz

 

SENDING PRESS RELEASES

I want to receive press releases with the same keywords as this article:

Keywords

ČR-kultura-divadlo-zdraví-literatura-Dušek-EMINENT

Category

Health, medical treatment, pharmaceuticals
Culture, entertainment, hobbies

Region

Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Photograph

Jak milovníci umění a zdravého životního stylu přicházeli, tak Jaroslav Dušek průtočně vyprávěl o dílech se své sbírky

Ze mě je svérázné povídání Jaroslava Duška, které zaznamenala Pavlína Brzáková

Kniha Tvarytmy se stále těší přízni čtenářů

Výstava zahrnuje artefakty, které herec dostal od svých příznivců, takže pochopitelně není prodejná

 
 

Important notice

Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.