Tilray nyní nabízí GMP léčebné konopí v České republice

Tilray nyní nabízí GMP léčebné konopí v České republice

Tilray nyní nabízí GMP léčebné konopí v České republice

Praha 5. prosince (PROTEXT)

Tilray, globální průkopník ve výzkumu, produkci a distribuci léčebného konopí, je první společností ze Severní Ameriky, která dovezla sušené konopné produkty do České republiky a bude je distribuovat do lékáren po celé zemi.

„V rámci naší snahy zvýšit dostupnost léčebného konopí v Evropské unii a po celém světě jsme patřičně hrdí na to, že se Tilray stane prvním kanadským dodavatelem sušených konopných produktů českým pacientům, kteří je potřebují k léčbě,“ prohlásil výkonný ředitel společnosti Brendan Kennedy.

Po dokončení potřebných laboratorních zkoušek, jež právě probíhají, se na pultech lékáren a v nemocnicích objeví dva produkty této společnosti. Tilray celé sušené květy THC10 : CBD10 obsahují vyrovnané množství aktivních kanabinoidů THC (tetrahydrokanabinol) a CBD (kanabidiol). Tilray drcené sušené květy THC16 je produkt s vysokým obsahem THC, jenž byl předem nadrcen pro snadnější manipulaci. Oba produkty splňují nejpřísnější požadavky a standardy, jež jsou u léčivých přípravků uplatňovány - konkrétně se jedná o zásady Správné výrobní praxe (GMP) Evropské lékové agentury.

Českým dovozcem produktů společnosti Tilray je firma Annabis, s. r. o., která vyrábí kosmetické přípravky, doplňky stravy a potraviny s obsahem konopí. Lékárny si mohou produkty společnosti Tilray objednávat prostřednictvím firmy Phoenix LV, a. s., jež poskytuje logistické služby po celém území ČR.

Česká republika je v pořadí již čtvrtou zemí Evropské unie, kam Tilray dodává výrobky z léčebného konopí.

České zákony v současnosti povolují dovoz pouze sušeného konopí, nicméně nedávné volby do poslanecké sněmovny znovu otevřely debatu o třech zásadních změnách: povolení dalších forem kanabinoidních léčiv, zjednodušení zbytečně složitého systému preskripce a hrazení těchto léčiv zdravotními pojišťovnami.

V říjnu tohoto roku se společnost Tilray stala prvním dodavatelem širokospektrálního výtažku z léčebného konopí do Německa. Perorálně užívané produkty této společnosti jsou v současnosti také dostupné v Chorvatsku a na Kypru, přičemž širokou řadu přípravků nabízí tato společnost i v Severní a Jižní Americe, Austrálii, na Novém Zélandu a v domovské Kanadě.

Za účelem co nejrychlejší expanze do Evropské unie investuje Tilray významné finanční prostředky, aby mohla uspokojit poptávku po vysoce kvalitním léčebném konopí, která v současnosti značně převyšuje nabídku. Na začátku příštího roku začne využívat nově vybudovaný kampus v portugalském městě Cantanhede, který bude její evropskou centrálou. V prostorách kampusu, jehož výstavba vyjde v přepočtu na takřka půl miliardy korun, bude Tilray pěstovat, zpracovávat, balit a distribuovat produkty z léčebného konopí s GMP certifikací pacientům, lékárnám a výzkumným ústavům z celé Evropy. Jakožto součást výzkumného parku BIOCANT bude evropský kampus Tilray sloužit i jako základna podporující výzkum a vývoj přípravků pro léčebné účely po celém kontinentě.

Na základě spolupráce s vědeckými kapacitami z celého světa se Tilray snaží rozšířit penzum vědecky podložených znalostí v oblasti kanabinoidní léčby. V rámci programů klinického výzkumu poskytuje v Kanadě konopné přípravky Torontské dětské nemocnici (výzkum dětské epilepsie), Univerzitě v Britské Kolumbii (posttraumatická stresová porucha - PTSD) a McGillově univerzitní nemocnici (chronická obstrukční plicní nemoc). V Austrálii pak spolupracuje s Univerzitou v Sydney a vládou Nového Jižního Walesu v rámci výzkumu účinků léčebného konopí na zvracení a nevolnosti v důsledku chemoterapie.

V příštím roce plánuje společnost Tilray vstoupit na další evropské trhy a zahájit nové výzkumné projekty s partnery v Evropské unii.

O Tilray

Společnost Tilray je globálním lídrem v oblasti výzkumu léčebného konopí, jeho produkce a distribuce. V současnosti dodává konopné přípravky desítkám tisíc pacientů a zásobuje lékárny, vlády, nemocnice a výzkumníky v osmi zemích na čtyřech kontinentech. To vše prostřednictvím dceřiných společností v Kanadě (Tilray Canada Ltd.), Austrálii a na Novém Zélandu (Tilray Australia New Zealand Pty. Ltd.), v Německu (Tilray Deutschland GmbH) a Portugalsku (Tilray Portugal Unipessoal Lda).

Kontakt:

Tilray Europe

Sean Carney, ředitel, obchod & komunikace na vládní úrovni

tel.: +420 776 012 709

e-mal: sean.carney@tilray.com

Annabis

Jarmila Šimková, Vedoucí expedice

e-mail: simkova@annabis.cz

tel.: 734 751 660

 

SENDING PRESS RELEASES

I want to receive press releases with the same keywords as this article:

Keywords

ČR-Kanada-zdraví-pěstování-drogy-trh-konopí-firmy-Tilray Europe

Category

Agriculture, forestry, water management
Health, medical treatment, pharmaceuticals
Retail chains and goods distribution
Newspapers, magazine, TV, radio, advertisement

Region

Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Photograph

 
 

Important notice

Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.