Sumitomo Dainippon Pharma a Angelini oznamují partnerství pro další uvedení léku Latuda® (lurasidon hydrochlorid) v Evropě

Tokio / Řím 21. listopadu (PROTEXT/PRNewswire)

Společnosti Sumitomo Dainippon Pharma Co., Ltd. (Sídlo: Ósaka, Japonsko; President: Masayo Tada; dále jako "Sumitomo Dainippon Pharma") a Angelini S.p.A. (sídlo: Řím, Itálie; CEO: Gianluigi Frozzi; dále jako "Angelini") dnes oznámily, že se stávají obchodními partnery (uzavřením licenční a distribuční smlouvy) s cílem rozšíření dostupnosti léčivého přípravku Latuda® (INN: lurasidon hydrochlorid; dále jako "Latuda"), atypického antipsychotika vyvinutého společností Sumitomo Dainippon Pharma, na evropském trhu.

(Logo: http://mma.prnewswire.com/ )

Za podmínek této smlouvy udělila společnost Sunovion Pharmaceuticals Europe Ltd., dceřiná společnost Sumitomo Dainippon Pharma Group (dále jako "Sunovion Europe") společnosti Angelini výhradní právo na distribuci léčivého přípravku Latuda ve 29 níže uvedených zemích[*] a v Turecku (dále jako "smluvní území"). Sunovion Europe převádí registraci přípravku Latuda v Evropě na společnost Angelini. Sumitomo Dainippon Pharma bude také dodávat společnosti Angelini přípravek Latuda velkoobjemově ve formě tablet nebo jako finální produkt.

Držitelem registračního rozhodnutí léčivého přípravku Latuda v Evropě bude společnost Angelini, která jej bude distribuovat na smluvním území. Angelini zahájí distribuci léku Latuda v Itálii jakožto první zemi na smluvním území do konce roku 2017. Sunovion Europe bude nadále distribuovat léčivý přípravek Latuda v Británii, Švýcarsku, Norsku, Finsku, Švédsku, Dánsku a Nizozemsku, kde již byla distribuce zahájena dříve.

"Po ukončení obchodního partnerství k přípravku Latuda v Evropě se společností Takeda Pharmaceutical Company Limited v roce 2015 usilovala Sumitomo Dainippon Pharma o uzavření nového partnerství pro distribuci léku Latuda v Evropě. S potěšením tak nyní oznamujeme uzavření partnerství se společnosti Angelini," sdělil Masayo Tada, Representative Director, President a CEO společnosti Sumitomo Dainippon Pharma. "Očekáváme, že tak budeme moci v Evropě poskytovat tuto léčebnou možnost vyššímu počtu pacientů."

"Onemocnění a poruchy centrálního nervového systému jsou jednou z terapeutických oblastí, na které se zaměřujeme. Jsme potěšeni, že uvedením léčivého přípravku Latuda ještě rozšíříme naše již tak kvalitní portfolio produktů," uvedl Gianluigi Frozzi, CEO společnosti Angelini. "Na zvýšení počtu evropských zemí, kde je Latuda dostupná, budeme úzce spolupracovat se společností Sunovion Europe."

* Itálie, San Marino, Vatikán, Španělsko, Andorra, Rakousko, Bulharsko, Chorvatsko, Kypr, Česká republika, Řecko, Maďarsko, Polsko, Portugalsko, Rumunsko, Slovinsko, Slovensko, Rusko, Arménie, Ázerbájdžán, Bělorusko, Gruzie, Kazachstán, Kyrgyzstán, Moldávie, Ukrajina, Tádžikistán, Turkmenistán, Uzbekistán

O léčivém přípravku Latuda[®]

Latuda je atypické antipsychotikum, původně vyvinuté společností Sumitomo Dainippon Pharma, charakterizované jedinečnou chemickou strukturou a afinitou k dopaminovým receptorům D2, serotoninovým 5-HT2A a 5-HT7, na nichž má antagonistické účinky. Dále je Latuda částečným agonistou na receptorech serotoninu 5-HT1A a nemá žádnou významnou afinitu k histaminovým H1 ani muskarinovým receptorům M1.

Léčivý přípravek Latuda je dostupný ve Spojených státech k léčbě schizofrenie od roku 2011, v Kanadě od roku 2012, ve Švýcarsku od roku 2013, v Dánsku, Norsku a ve Spojeném království od roku 2014, v Nizozemsku, Finsku a Austrálii od roku 2015, ve Švédsku od roku 2016 a v Thajsku, Hongkongu a Singapuru od roku 2017. Sumitomo Dainippon Pharma provádí studie třetí fáze s cílem získat schválení užívání přípravku Latuda pro léčbu schizofrenie, akutních stavů i dlouhodobou léčbu bipolárně afektivní poruchy v Japonsku. Předložila také žádost o schválení nového přípravku k léčbě schizofrenie v Číně. Podobné snahy probíhají ve spolupráci se společností Daiichi Sankyo Company Limited pro čtyři země Latinské Ameriky, se společností Standard Chem. & Pharm. Co., Ltd. pro Tchaj-wan, se společností DKSH (Thailand) Limited pro Thajsko, Singapur a Hongkong, se společností Bukwang Pharmaceutical Co., Ltd. pro Jižní Koreu, se společností Servier Laboratories Australia Pty Ltd. pro Austrálii a se společností NewBridge Pharmaceuticals Limited pro šest zemí Gulf Cooperation Council včetně Saúdské Arábie a Kuvajtu.

O společnosti Sumitomo Dainippon Pharma Co., Ltd.

Firemním posláním Sumitomo Dainippon Pharma Co. Ltd. je "všestranně přispívat k blahu lidské společnosti vytvářením hodnot inovativním výzkumem a vývojem k zajišťování lepší zdravotní péče a plnohodnotnějšího života lidí po celém světě". Věnováním veškerého úsilí výzkumu a vývoji nových léků se snažíme poskytovat inovativní a účinná farmaceutická řešení lidem nejenom v Japonsku, ale také po celém světě, a tak naplňovat firemní misi. Další informace najdete na webových stránkách Sumitomo Dainippon Pharma (http://www.ds-pharma.com/).

O společnosti Angelini Group

Angelini je soukromá mezinárodní společnost založená v Itálii na začátku 20. století, má pobočky ve 20 zemích a zaměstnává přibližně 6000 lidí. Její hlavní činnosti jsou ve farmaceutickém odvětví a představují více než 50 % skupiny Angelini s konsolidovaným obratem 1,6 miliardy eur v roce 2016.

Farmaceutické produkty společnosti Angelini jsou dostupné ve více než 60 zemích prostřednictvím poboček a rozsáhlé sítě koncesionářů a strategických smluv s místními farmaceutickými společnostmi.

Portfolio zahrnuje především prostředky pro úlevu od bolesti, zánětu, CNS, antiinfektiva a gynekologii. Silnou pozici má také na trhu volně prodejných léčiv. Oddělení výzkumu a vývoje v současné době pracuje na několika projektech inovací v oblasti terapie bolestivých a zánětlivých poruch, potlačování infekčních onemocnění a terapií poruch nervové soustavy. V poslední uvedené oblasti se výzkum a vývoj věnuje programům pro vývoj ve veřejném i soukromém sektoru s novými chemickými entitami, a také klinickým studiím první a druhé fáze i klinickým studiím pro již obchodované produkty, které vyvinula společnost Angelini. Další informace najdete na webových stránkách Angelini (http://www.angelinipharma.com/).

Kontakt: Sumitomo Dainippon Pharma Co., Ltd.: veřejné vztahy / vztahy s investory, telefon: +81-6-6203-1407 (Ósaka); +81-3-5159-3300 (Tokio). Angelini S.p.A.: oddělení podnikových komunikací, telefon +39-06-78053-366 (Řím)

 

SENDING PRESS RELEASES

I want to receive press releases with the same keywords as this article:

Keywords

Japonsko-Itálie-zdraví-Sumitomo Dainippon Pharma

Category

Health, medical treatment, pharmaceuticals

Region

Asia, Australia

Photograph

 
 

Important notice

Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.