Společnosti Takeda a Cognition Kit představily výsledky studie digitální přenosné technologie u pacientů s depresivní poruchou (MDD)

CAMBRIDGE (Anglie) / DEERFIELD (Illinois) 20. listopadu (PROTEXT/PRNewswire)

Společnosti Takeda a Cognition Kit dnes oznámily, že výsledky pilotního projektu MDD-5003, který měl vyhodnotit kognitivní funkce u pacientů s depresivní poruchou (MDD) s využitím zvláštních aplikací na náramkových hodinkách Apple Watch, budou představeny během summitu CNS 2017 v Boca Raton na Floridě, který se bude konat ve dnech 16. - 19. listopadu 2017.

Tato výhledová pozorovací studie zahrnovala 30 účastníků ve věku 18-65 let s klinickou diagnózou mírné až střední deprese, kterým byla předepsána antidepresiva na MDD. Studie měla dva hlavní cíle: vyhodnotit proveditelnost a slučitelnost a poznat, jakým způsobem se liší sledování nálady a stavu pomocí přenosných technologií od tradičnějšího neuropsychologického testování a vyhodnocení stavu pacienta po 6 týdnech. Účastníci byli vybaveni zařízením Apple Watch, na kterém byly denně prováděny krátké kognitivní a náladové testy.

Vědci poznamenali, že pacienti každý den plnili požadavky přenosného zařízení, které hodnotilo náladu (95 %) a kognici (96 %). Studie také prokázala, že zkrácené denní hodnocení poskytované přenosným zařízením odpovídalo objektivním kognitivním testům Cambridge Neuropsychological Test Automated Battery (CANTAB) a výsledkům PHQ-9 a PDQ-D s celkovou délkou sledování pacienta, které byly hodnoceny během 1., 3. a 6. týdne. Ve studii nebyly hlášeny žádné nežádoucí příhody.

„Jsme potěšeni, že lidé, kteří žijí s MDD, snášeli zařízení Cognition Kit na hodinkách Apple Watch tak dobře," řekl Ben Fehnert, ředitel společnosti Cognition Kit. „Stále se zaměřujeme na naše poslání porozumět duševnímu zdraví prostřednictvím pravidelných interakcí s mobilní a přenosnou technologií a předávání těchto informací do rukou pacientů, výzkumníků a zdravotnických odborníků."

„Tato iniciativa je vynikajícím příkladem pilotní práce, která probíhá u společnosti Takeda, s cílem vytvořit důkazy nových způsobů měření výsledků v oblasti duševního zdraví. Technologie nám umožní vytvořit objektivní měření v reálném čase pro posouzení účinků deprese, která by mohla proměnit péči o pacienta tím, že zvýší naši schopnost odhadnout klinické stavy a podporovat dřívější spolupráci mezi pacientem a lékařem. Výsledky studie jsou pro nás povzbudivé a těšíme se na další poznání v oblasti průniku technologií a zdravotní péče," řekla Nicole Mowad-Nassar, viceprezidentka pro externí partnerství společnosti Takeda Pharmaceuticals USA.

Vzhledem k průzkumné povaze zjištění této studie budou vznikat hypotézy, které budou přispívat k rozhodování o budoucích klinických studiích zahrnujících přenosné technologie.

O depresivní poruše

Podle amerického psychiatrického sdružení (APA), autorů Diagnostického a statistického manuálu duševních poruch (Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders), páté vydání, revize textu (DSM-V), je MDD kombinací příznaků, které ovlivňují, jak se cítíte, jak myslíte a jak se chováte. Vedle depresivní nálady nebo smutku zahrnují příznaky MDD ztrátu zájmu, změny chuti k jídlu nebo hmotnosti, nespavost nebo závratě, ztrátu energie, neklid nebo zpomalení řeči a pohybů, pocity bezcennosti nebo viny, potíže při myšlení nebo rozhodování a myšlenky na sebevraždu. MDD zahrnuje pět nebo více z těchto příznaků s alespoň jedním zásadním příznakem depresivní nálady nebo ztráty zájmu či radosti.i

O společnosti Cognition Kit Limited

Cognition Kit je softwarová platforma pro mobilní a přenosné technologie, které slouží k častému zachycování stavu pacienta. Společnost Cognition Kit přenáší výzkum mimo laboratoř do každodenního života a napomáhá lékařům, vědcům a veřejnosti lépe pochopit a ovládat každodenní zdraví mozku a zlepšovat péči o pacienta. Cognition Kit je společným podnikem společností Cambridge Cognition a Ctrl Group.

www.cognitionkit.com

@CognitionKit

hello@cognitionkit.com

O společnosti Takeda Pharmaceuticals U.S.A., Inc.

Takeda Pharmaceutical Company Limited je globální farmaceutickou společností zaměřenou na zlepšení zdraví a budoucího života pacientů díky využití vědy k vytváření život měnících léků. Společnost Takeda zaměřuje svůj výzkum na onkologii, gastroenterologii a onemocnění centrálního nervového systému. Má také zvláštní vývojové programy pro zvláštní kardiovaskulární choroby, stejně jako vakcíny v pokročilé fázi vývoje. Společnost Takeda provádí výzkum a vývoj jak interně, tak i s partnery, aby tak zůstali v popředí inovací. Nové inovační výrobky, obzvláště z oblasti onkologie a gastroenterologie, stejně jako jejich přítomnost na rozvíjejících se trzích, jsou motorem růstu společnosti Takeda. Více než 30 000 zaměstnanců společnosti Takeda usiluje o zlepšování kvality života pacientů ve spolupráci s našimi partnery ve zdravotnictví ve více než 70 zemích. Pro více informací navštivte webové stránky http://www.takeda.com/news.

Takeda Pharmaceuticals U.S.A., Inc. sídlí v Deerfieldu ve státě Illinois a je americkou obchodní organizací společnosti Takeda Pharmaceutical Company Limited.

Další informace o společnosti Takeda naleznete na firemních webových stránkách www.takeda.com a další informace o společnosti Takeda Pharmaceuticals U.S.A., Inc. naleznete na jejích webových stránkách www.takeda.us.

i Diagnostický a statistický manuál duševních poruch (DSM-5). (5. vydání, 155-188). Americká psychiatrická asociace, 2013.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/606987/Takeda_Pharmaceuticals_Logo.jpg

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/607051/Cognition_Kit_Logo.jpg

KONTAKT: Cognition Kit Limited, Ben Fehnert, ředitel, Ricky Dolphin, ředitel, tel.: 01223 810 700, hello@cognitionkit.com; nebo Takeda Pharmaceuticals U.S.A., firemní komunikace, Paní Roseanne Durril, tel.: 1-224-554-1474, Roseanne.Durril@takeda.com

 

SENDING PRESS RELEASES

I want to receive press releases with the same keywords as this article:

Keywords

Británie-USA-zdraví-věda-Takeda Pharmaceuticals U.S.A.

Category

Health, medical treatment, pharmaceuticals
Education

Region

Europe, EU, NATO

Photograph

(PRNewsfoto/Takeda Pharmaceuticals U.S.A.,)

 
 

Important notice

Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.