Kabinet Spojených arabských emirátů se sešel uprostřed 1,5 milionu titulů na knižním veletrhu v Šardžá

Šardžá (Spojené arabské emiráty) 10. listopadu (PROTEXT/BusinessWire)

Kultura v centru úsilí o budování společnosti Spojených arabských emirátů

Když se masový knižní veletrh stane příležitostí pro rozhovory na nejvyšší úrovni, vypovídá to mnohé o kulturních hodnotách země a plánech vlády země pro její obyvatele. Vůbec poprvé na světě v rámci podobné akce opustili členové kabinetu Spojených arabských emirátů své kanceláře a setkali se uprostřed 1,5 milionu knižních titulů, tisícovkami žáků a univerzitních studentů a milovníky literatury na 36. Mezinárodním knižním veletrhu v Šardžá, který je momentálně třetím největší na světě.

Tato tisková zpráva obsahuje multimédia. Kompletní zprávu si můžete prohlédnout zde: http://www.businesswire.com/news/home/20171109005593/en/

Schůze na Mezinárodním knižním veletrhu v Šardžá, které předsedal Jeho Výsost Šejk Mohammed bin Rashid Al Maktoum, viceprezident a předseda vlády Spojených arabských emirátů a emír Dubaje, jasně podtrhuje nejen význam samotného veletrhu jako prestižní platformy, která je inspirací pro diskuze o národních zájmech, ale zároveň odráží skutečnost, že Spojené arabské emiráty si uvědomují, že kultura je průmysl, který bude vytvářet budoucnost světa.

Hlavní téma schůze vycházelo z úsilí vlády Spojených arabských emirátů věnovat lidu země potřebný čas a nejcennější hodnoty a naplnit život obyvatel budováním společnosti založené na vědomostech, kde budou lidé prosperovat v prostředí plném knih, kultury, literatury a umění.

I letošní Mezinárodní knižní veletrh v Šardžá opět překročil rekord v návštěvnosti, neboť za prvních pět dnů přilákal 728 000 lidí. Veletrh bude pokračovat do soboty 11. listopadu a součástí itineráře je více než 2 600 akcí, na kterých se bude podílet 393 autorů, intelektuálů a umělců ze 48 zemí.

Zdrojovou zprávu si můžete prohlédnout na stránkách businesswire.com: http://www.businesswire.com/news/home/20171109005593/en/

Kontakty:

National Network CommunicationsB (NNC)

FadiaB Daouk

Mobil: +971 52 617 2111

Zdroj: Sharjah

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

 

SENDING PRESS RELEASES

I want to receive press releases with the same keywords as this article:

Keywords

SAE-literatura-kultura-vláda-obchod-Sharjah

Category

Politics, Religion Unions and Welfare Issues
Retail chains and goods distribution
Culture, entertainment, hobbies

Region

Near East

Photograph

 
 

Important notice

Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.