Světovým dnem menopauzy byl vyhlášen 18. říjen

Praha 12. října (PROTEXT)

Nebojme se mluvit o přechodu, je součástí života každé ženy!

Mezinárodní společnost pro menopauzu (IMS) vyhlásila 18. říjen Světovým dnem menopauzy. Cílem je zvýšit informovanost o všech aspektech klimakterické medicíny jak v laické, tak i v odborné veřejnosti.

Světová zdravotnická organizace odhaduje, že v roce 2030 bude ve světě 1,2 miliardy žen nad 50 let. Zhruba v tomto věku (49 let) začínají ženy pociťovat příznaky menopauzy. Klimakterium nebo také přechod, jak bývá menopauza označována, pro ženy často znamená dramatické zhoršení kvality jejich života.

Projevuje se zdravotními potížemi, jako jsou návaly horka, noční pocení, deprese, poruchy paměti, ale například i řídnutí kostí. Příčinou jsou hormonální změny spojené s nedostatkem ženského hormonu estrogenu.

"Estrogen zajišťuje život a vitalitu a s jeho poklesem čelí ženy nové realitě," upozorňuje prezident Evropské gynekologické společnosti profesor Andrea Riccardo Genazzani.

Nejběžnější volbou lékařů je hormonální léčba. Ženám však lze podle Genazzaniho nabídnout přírodní nehormonální terapii první volby, která je vědecky ověřená a bez rizik. "Studie potvrzují, že nehormonální přírodní terapie s Femarelle má srovnatelnou účinnost jako hormonální terapie," dodává Genazzani.

Na výzkumu účinné látky DT56a (doplněk stravy Femarelle), který potvrdil rychlý terapeutický účinek u 8 z 10 žen, se podílejí významní odborníci z celého světa.

Zdroje:

http://www.imsociety.org/world_menopause_day.php?year=2017

https://www.facebook.com/femarellecz/

www.meno-pauza.eu

www.meno-andro.cz

www.femarelle.cz

www.ordinace.cz

www.pubmed.com

 

SENDING PRESS RELEASES

I want to receive press releases with the same keywords as this article:

Keywords

ČR-zdraví-farmacie-Medindex

Category

Health, medical treatment, pharmaceuticals
Chemical, pharmaceutical and cosmetic industry

Region

Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Photograph

Prezident Evropské gynekologické společnosti profesor Andrea Riccardo Genazzani

Prezident Evropské gynekologické společnosti profesor Andrea Riccardo Genazzani

 
 

Important notice

Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.