Podzimní Srdíčkové dny

Praha 14. září (PROTEXT)

V týdnu od 18. do 22. září 2017 proběhne v celé České republice tradiční veřejná sbírka, známá pod názvem Srdíčkové dny.

Studenti středních škol a učilišť budou na ulicích nabízet přívěsky se žetonem do vozíků za 35 Kč a oblíbené magnetky se zvířátky za 30 Kč. Všichni studenti budou mít u sebe zapečetěnou kasičku a igelitovou tašku s logem o.p.s. Život dětem, visačku se jménem prodávajícího i s názvem školy a také povolení sbírky.

Tváří letošních podzimních Srdíčkových dnů je roční Honzík, který brzy po narození přestal přijímat potravu a musel být převezen do FN Motol. Bylo zjištěno, že trpí vzácnou Hirschprungovou nemocí, kdy v tlustém a tenkém střevě nefunguje Honzíkovi nervový systém. Operativně mu proto z velké části musela být střeva odstraněna a zaveden vývod tzv. stomie. Potravu přijímá přes stálý žilní katetr.

Vzhledem k zavedené stomii a centrálnímu žilnímu katetru potřebuje Honzík mnoho pomůcek a vybavení, které stojí nemalé finanční prostředky. Rodiče se mu snaží zajistit život s co nejmenším omezením.

Život dětem o.p.s. pořádá Srdíčkové dny již 17 let. Výtěžek veřejné sbírky pomůže vážně nemocným dětem, které jsou vzhledem ke svému zdravotnímu stavu odkázány na celodenní péči jednoho z rodičů. Zakoupením přívěsku nebo magnetky přispějete na pořízení různých rehabilitačních a zdravotních pomůcek, invalidních vozíčků, zdravotních kočárků, na úhradu zdravotnického materiálu, speciální výživy, rehabilitačních pobytů a podobně.

Život dětem o.p.s. děkuje za pomoc a podporu všem laskavým lidem, kteří se do sbírky zapojí.

Kontakt:

MgA. Maria Křepelková - ředitelka Život dětem o.p.s.

maria.krepelkova@zivotdetem.cz, mobil: 603216461

 

SENDING PRESS RELEASES

I want to receive press releases with the same keywords as this article:

Keywords

ČR-sociální-zdraví-děti-charita-Život dětem

Category

Health, medical treatment, pharmaceuticals
Newspapers, magazine, TV, radio, advertisement

Region

Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Photograph

 
 

Important notice

Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.