Merck rozšiřuje výrobní kapacity společnosti Celonic o jednorázové bioreaktory Mobius®

Darmstadt (Německo) 13. září (PROTEXT/PRNewswire)

- Objemy vyráběných bioreaktorů se pohybují od 50 litrů až po 2 000 litrů

- Prvotřídní design nabízí flexibilitu, škálovatelnost a snadné použití

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/554217/Merck_Single_Use_Bioreactor.jpg

Merck, přední vědecká a technologická společnost, dnes oznámila, že Celonic AG, švýcarská organizace pro smluvní vývoj a výrobu (CDMO), rozšiřuje svá výrobní zařízení o pět bioreaktorů jednorázového použití Mobius® společnosti Merck.

Společnost Celonic, která vyrábí bio ekvivalenty a také nabízí platformu pro vývoj buněčných linií, přidá do svého vývojového a výrobního závodu v Basileji ve Švýcarsku 50, 200 a 2000litrové bioreaktory. Toto rozšíření posílí marketingové možnosti společnosti Celonic a zvýší její flexibilitu a škálovatelnost.

„Naše rozsáhlé portfolio jednorázových technologií nám umožňuje podporovat zákazníky organizací CDMO, jako je Celonic, kteří přicházejí s novými technologiemi a rozšiřují své možnosti," řekl Andrew Bulpin, ředitel oddělení řešení obchodních postupů divize Life Science společnosti Merck. „Naše nové jednorázové bioreaktory Mobius® pomohou společnosti Celonic zefektivnit procesy a rozšířit její kapacity pro lepší obsluhu klientů."

„Pro naše zákazníky zabývající se biotechnologií každý krok směrem k tržní autorizaci zvyšuje hodnotu jejich majetku a zde byl rozsah služeb společnosti Celonic zásadní při vytváření obrovské hodnoty pro naše partnery," řekl Konstantin Matentzoglu, generální ředitel společnosti Celonic. „Jednorázové bioreaktory Mobius® společnosti Merck nabízejí flexibilní a škálovatelný systém, který odpovídá našim potřebám a požadavkům našich klientů. Přidáním bioreaktoru o objemu 2 000 litrů jsme se přiblížili k našemu cíli, kterým je obsluhovat zákazníky s komerčními výrobními potřebami."

Popularita zařízení a systémů jednorázového použití se v biofarmaceutickém průmyslu zvýšila, neboť nabízejí mnoho výhod oproti běžným systémům z nerezové oceli, jako jsou vyšší míra úspěšnosti šarží, nižší kontaminační riziko, snížené požadavky na vodu a odpadní vodu, zkrácená délka projektů a snížení nákladů na projekt.

Výrobci biofarmaceutických přípravků se zároveň zaměřují na komplexní řešení, od vývoje procesů a výroby až po předklinické, klinické a komerční dodávky s cílem snížit náklady a zvýšit kvalitu a efektivitu.

Portfolio jednorázových bioreaktorů Mobius® společnosti Merck o obsahu 3 až 2 000 litrů přináší větší flexibilitu a kontinuitu rozšiřování, což snižuje potřebu přeškolování operátorů. To jsou některé z mnoha důvodů, proč organizace CDMO, jako je Celonic, brzy adaptovaly technologie společnosti Merck.

Společnost Merck je předním dodavatelem řešení vývojových postupů a výroby v klinické fázi a materiálů a služeb potřebných pro výrobu biofarmaceutických léčiv. Společnost se zavázala dodávat výrobcům špičkovou bioreaktorovou technologii a již několik výrobců ze Severní Ameriky, Evropy a Asie v této oblasti se společností spolupracuje.

O společnosti Celonic

Celonic AG je soukromá smluvní vývojová a výrobní organizace (CDMO) se sídlem v Basileji ve Švýcarsku. Celonic nabízí komplexní vývoj a výrobu dle správné výrobní praxe (GMP) pro nové biologické entity (NBE) a bio ekvivalenty na celém světě. Společnost Celonic, která se zaměřuje na empatii, efektivitu a dokonalost, je vždy o stupeň nad očekáváním ve všech obchodních aspektech, aby pomohla svým klientům dosáhnout jejich cíle efektivněji a spolehlivěji. Služby společnosti Celonic zahrnují vývoj buněčných linií, výrobních procesů, stejně jako GMP a non-GMP výrobu biofarmaceutických léčivých látek. Celonic navíc licencuje vlastní patentovanou technologii buněčných linií CHOvolutionTM pro klienty, vývojáře léků a poskytovatele služeb. Více informací najdete na webových stránkách www.celonic.com.

Všechny tiskové zprávy společnosti Merck jsou odesílány e-mailem ve stejnou dobu, kdy jsou zveřejněny na webových stránkách Merck. Pro online registraci, změnu vaší volby nebo ukončení této služby přejděte zde: www.merckgroup.com/subscribe.

O společnosti Merck

Merck je přední vědeckotechnologická společnost v oblasti zdravotnictví, věd o živé přírodě a speciálních vysoce výkonných materiálů. Přibližně 50 tisíc jejích zaměstnanců usiluje o další rozvoj technologií, které zlepšují a usnadňují život - od biofarmaceutických terapií na léčbu rakoviny nebo roztroušené sklerózy, nejmodernějších systémů pro vědecký výzkum a výrobu, až po tekuté krystaly pro chytré telefony a LCD televize. V roce 2016 dosáhl obrat společnosti Merck 15 miliard EUR v 66 zemích.

Společnost Merck, založená v roce 1668, představuje světově nejstarší farmaceutickou a chemickou společnost. Většinovým vlastníkem této veřejně obchodovatelné společnosti dodnes zůstává rodina, která Merck založila. Společnost Merck se sídlem v německém Darmstadtu vlastní světová práva na název a značku Merck. Jedinou výjimkou je Kanada a Spojené státy americké, kde působí pod názvy EMD Serono, MilliporeSigma a EMD Performance Materials.

KONTAKT: Karen Tiano +49 6151 72 44461

 

SENDING PRESS RELEASES

I want to receive press releases with the same keywords as this article:

Keywords

Německo-věda-zdraví-Merck

Category

Health, medical treatment, pharmaceuticals
Education

Region

Europe, EU, NATO

Photograph

 
 

Important notice

Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.