První čínsko-evropské Art Bienále Praha 2017 představilo současnou západní a východní tvorbu

Praha 12. září (PROTEXT)

S příznivým ohlasem veřejnosti tuto neděli na Výstavišti v pražských Holešovicích skončila první mezinárodní výstava obrazů, skulptur a artefaktů současných čínských a evropských výtvarníků.

Během pěti dnů tuto nevšední výstavu zhlédlo téměř 2700 návštěvníků.

Současní čínští výtvarníci, shodně jako umělci na celém světě, jsou ovlivněni novými médii a přenosem informací a jejich tvorba se tak navzájem propojuje.

Umění představené na letošním Art Bienále díky tomuto globálnímu trendu ukázalo, že se stírají rozdíly mezi západní a východní tvorbou.

Na výstavě byly k vidění obrazy čínských autorů, kteří čerpali motivy z evropských tradic. Naopak evropští autoři se často nechali inspirovat starobylou východní kulturou.

Svá díla veřejnosti představilo 120 současných umělců z 9 zemí - z Číny, České republiky, Německa, Rakouska, Švýcarska, Itálie, Španělska, Portugalska a Řecka. V Průmyslovém paláci si návštěvníci na ploše 5500 m2 prohlédli rozsáhlou kolekci 400 obrazů, na 200 skulptur a artefaktů moderního i tradičního umění od čínských a evropských autorů.

Proč se tato výstava konala právě v Praze?

To, že Praha byla kurátory výstavy vybrána pro toto mezinárodní setkání umělců, je dáno její historií, kulturními hodnotami, architekturou i výhodnou polohou v srdci Evropy.

Projekt prvního Čínsko-evropského Art Bienále byl oficiálně představen pořádajícími kulturními asociacemi na tiskové konferenci již v loňském roce v Pekingu za účasti zástupců Velvyslanectví ČR. Výstava se stala součástí mezinárodního projektu Nová Hedvábná stezka (Belt&Road).

Zájem našich a zahraničních umělců o participaci na této pozoruhodné výstavě již nyní nasvědčuje tomu, že v roce 2019 se ještě více posílí zastoupení uměleckých děl z řady evropských zemí.

Další ročník Čínsko-evropského Art Bienále se bude konat v roce 2019 opět v Praze.

Více informací o výstavě najdete www.artbienale.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

SENDING PRESS RELEASES

I want to receive press releases with the same keywords as this article:

Keywords

ČR-Čína-výtvarné-Art Bienále

Category

Culture, entertainment, hobbies

Region

Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Photograph

Humpolec Pavel - LivingPlanet

Netopil Zdeněk - Mobile services

Hermanská Eva - Paravan - Enamel on steel

 
 

Important notice

Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.