TESCAN má nového ředitele výzkumu a vývoje

Vratislav Košťál, Ph.D. ředitel vývoje společnosti TESCAN

Vratislav Košťál, Ph.D. ředitel vývoje společnosti TESCAN

Brno 12. září (PROTEXT)

Na pozici ředitele výzkumu a vývoje brněnského výrobce elektronových mikroskopů TESCAN nastoupil Vratislav Košťál. Na starost má téměř stočlenný vývojový tým i uvedení nové řady mikroskopů.

Oddělení vývoje je pro TESCAN klíčové. Právě zde se rozhoduje, jak se firmě bude dařit v dalších letech. "Dlouhodobě sledujeme vývoj trhu a snažíme se být o krok před našimi zákazníky, nabízet jim řešení a technologie, které posunou jejich práci dopředu," vysvětluje Košťál, podle kterého je současným trendem v elektronové mikroskopii snadné ovládání a specializace použití. "Obsluhu našich přístrojů zvládne po krátkém zaškolení prakticky každý. Chceme našim zákazníkům pomoci využívat potenciál mikroskopu naplno. Na podzim plánujeme představit novou řadu mikroskopů, která bude mít kromě nového technického vybavení i aktualizovanou verzi našeho ovládacího softwaru.”

TESCAN ročně prodá kolem 250 mikroskopů a firma dlouhodobě roste v brněnské centrále i zahraničních pobočkách. Sehnat dostatek nových pracovníků je tak v kontextu nízké nezaměstnanosti výzvou. "Jsme prakticky v nepřetržitém náboru. Do oddělení výzkumu a vývoje hledáme například fyziky nebo IT specialisty. Těch je obecně málo, ale daří se nám je získat. Nabízíme jim práci, která má smysl i potenciál do budoucna. Poptávka po elektronových mikroskopech roste a my chceme zůstat na celosvětové špičce v tomto oboru," uzavírá Košťál.

Vratislav Košťál vystudoval analytickou chemii na VUT, poté vyvíjel přístroje v Akademii věd České republiky. Pět let působil na univerzitě v americké Minnesotě, kde se poprvé setkal s elektronovým mikroskopem. Po návratu do Brna nastoupil do TESCANu na pozici aplikačního inženýra, řídil několik projektů v oblasti kryotechniky a v posledním roce byl zodpovědný za divizi přírodních věd.

Kontakt:

Mgr. Magda Siroginová

Marketing Manager

e-mail: magda.siroginova@tescan.commarketing@tescan.cz

TESCAN ORSAY HOLDING, a.s.

Libušina třída 21, 623 00 Brno

http://www.tescan.com

 

SENDING PRESS RELEASES

I want to receive press releases with the same keywords as this article:

Keywords

ČR-elektronika-personální-firmy-TESCAN

Category

PC, Internet, telecommunications, post service

Region

Brno region

Photograph

 
 

Important notice

Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.