Hlavní ceny v soutěži KWN Global Contest 2017 získaly týmy z Číny a Japonska

Vyhlášení cen KWN Global Contest 2017 se účastnili mladí lidé z 18 zemí a regionů celého světa

Vyhlášení cen KWN Global Contest 2017 se účastnili mladí lidé z 18 zemí a regionů celého světa

Ósaka (Japonsko) 10. srpna (PROTEXT)

Společnost Panasonic Corporation uspořádala slavnostní udílení cen KWN (Kids Witness News) za rok 2017. Akce se uskutečnila v rámci konference KWN Global Summit 4. srpna v Tokiu. V kategorii základních škol letos zvítězil snímek Jeden den dětí z Pekingu školy Haidian Wanquan z čínské metropole, vítězství v kategorii středních škol patří filmu Otevřeno z produkce gymnázia Fukushima Prefectural Iwaki v Japonsku. Soutěže se zúčastnily i týmy ze ZŠ Josefa Bublíka v Bánově a ZŠ Rudolfa Dilonga ze slovenské Trstěné.

Soutěže se zúčastnilo 26 vítězných filmů národních kol v jednotlivých zemích. Vesměs dokázaly velmi zajímavě ztvárnit život mladé generace ve světě plném odlišností, samozřejmě dětskýma očima. Tematicky se autoři se zaměřili hlavně na školu a rodinu, ale i na zdravotně postižené či na pacienty s posttraumatickým syndromem. V námětech ovšem nechyběl ani sport nebo čirá radost z tvůrčí filmařské činnosti.

Snímek Jeden den dětí z Pekingu, vítězný film mladší kategorie, natočili žáci pekingské školy Haidian Wanquan. Vypráví o náročném životě školáků, kteří mají od rána do večera každý den spoustu povinností, studijních i jiných. Velmi zajímavým způsobem se tu klade otázka, co vlastně děti chtějí dělat a zda k tomu mají v kolotoči školy a dalších aktivit vůbec příležitost.

Autory vítězného snímku starší kategorie s názvem Otevřeno jsou gymnazisté z japonské Fukushima Prefectural Iwaki. Jde o němý film bez dialogů, aby lépe vyniklo hlavní téma – skutečnost, že o něčem lze hovořit i beze slov. Film vypráví o tom, že komunikace lidi sbližuje a otevírá srdce dokonce i v případě, že to nemáme v úmyslu a nejsme si toho vědomi.

Slavnostní udílení cen se letos konalo v rámci několikadenní konference KWN Global Summit, pořádané 1. – 5. srpna v Tokiu. Na summitu se sešla zhruba stovka zástupců 26 škol z 18 zemí, které se soutěže KWN Global Contest účastnily. Ceremoniál byl na programu 4. srpna, kromě hlavních cen se předávaly ceny za světoobčanství a šest dalších ocenění. Na konferenci si dětští novináři z celého světa vyměňovali nejrůznější informace o svých zemích, poměrech v nich a prezentovali ostatním týmům své představy o budoucím uspořádání světa.

Interaktivní program KWN v současnosti probíhá v 18 zemích a regionech po celém světě, jde o součást vzdělávacích aktivit společnosti Panasonic pro nastupující generaci. V rámci programu firma půjčuje školám filmařské vybavení, vzniklé filmy pak hodnotí v každé zemi odborná porota. Veškerou filmařskou práci zajišťují samotné děti – od scénáře přes přípravu materiálu, průzkum lokací a natáčení až po střih a finální úpravy. První ročník se uskutečnil v roce 1989 v USA. Od té doby program běží již 28 let. Za tu dobu se ho zúčastnilo přes 180 tisíc dětí a jejich učitelů. Ukončený ročník 2016/2017 ročník byl zaměřen na tři témata – životní prostředí, komunikaci a sport.

Společnost Panasonic hodlá i nadále přispívat k rozvoji dovedností a vlastností, které vylepší podobu budoucí společnosti na celém světě, a chystá se soustavně podporovat talentované jedince všeho druhu. Prostřednictvím KWN a podobných aktivit tak dává příležitost dětem a mladým lidem, aby vynikli v tom, v čem jsou dobří, a mohli naplnit své sny a představy o budoucnosti.

Kontakt:

Dalibor Hála

Phoenix Communication a.s.

T: +420 222 510 799

M: +420 724 516 724

dalibor@phoenixcom.cz

 

SENDING PRESS RELEASES

I want to receive press releases with the same keywords as this article:

Keywords

Japonsko-vzdělání-školy-kultura-společnost

Category

Education
Newspapers, magazine, TV, radio, advertisement
Culture, entertainment, hobbies

Region

Asia, Australia

Photograph

Manažer Satoshi Takeyasu ze společnosti Panasonic Corporation (zcela vlevo) a studenti z japonské Fukušimy, vítězové kategorie středních škol

Manažer Satoshi Takeyasu ze společnosti Panasonic Corporation (zcela vlevo) a vítězný tým čínských filmařů z kategorie základních škol

 
 

Important notice

Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.