Spolek PROSTOR 228 provozuje výstavní galerii

Liberec 10. srpna (PROTEXT)

Všeobecně prospěšný Spolek PROSTOR 228 provozuje výstavní galerii, původně založenou v dubnu 2012 jako soukromou galerii manželů Jermanových. Tato galerie prezentuje ceněné autory současné malířské scény a je jednou z mála libereckých galerií, která disponuje unikátní vnitřní dynamikou živého organismu: jsme svědky moderního konceptu výstavnictví, který se zároveň hlásí k tomu nejlepšímu z dosavadní tradice.

Dramaturgie galerie se zaměřuje na cyklus výstav pro daný rok. Jednotlivé výstavy jsou tematicky provázány a galerie tak nabízí unikátní výstavní koncept. Zvolené téma definuje výběr autorů, kteří se daného problému svojí tvorbou dotýkají, ovšem vždy nově, jiným způsobem. Toto vědomí diference a multipolárního pohledu na realitu umožňuje návštěvníkům galerie lépe porozumět světu současného umění.

Velký současný myslitel Alain de Botton tvrdí, že umění je terapie. Zakladatelé spolku vytvořili v tomto duchu jedinečnou oázu, která se stává otevřeným místem pro širokou veřejnost, podporuje komunikaci s cílem pomáhat výtvarnému umění, aby mohlo žít a tvořit.

Galerie PROSTOR 228

Studničná 227/9, vchod z ul. Perlová

46001 Liberec 2-Nové Město

Tel.: 608 071 033 Petr Jerman, Michaela Jermanová, Ondřej Jerman

Web: www.prostor228.cz

Mail: info@prostor228.cz

Facebook: https://www.facebook.com/prostor228

Vstupné je zdarma.

 

SENDING PRESS RELEASES

I want to receive press releases with the same keywords as this article:

Keywords

ČR-výtvarné-Spolek PROSTOR 228

Category

Culture, entertainment, hobbies

Region

Liberec region

Photograph

 
 

Important notice

Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.