Společnost Rohde & Schwarz dodá německé armádě špičkový software pro radiokomunikační systémy

Mnichov 12. července (PROTEXT/PRNewswire)

Elektronická firma Rohde & Schwarz se sídlem v Mnichově, získala od německého Federálního ministerstva obrany (BMVg) zakázku na vybavení 50 řídících vozidel špičkovým radiokomunikačním systémem SVFuA, který používá celá německá armáda. Jedná se o nadstavbu k „mobilnímu taktickému komunikačnímu programu (MoTaKo)“, která zajišťuje digitalizaci taktické komunikace v německých armádních silách.

Po mnoha letech společného vývoje, podepsal odbor Federálního ministerstva obrany pro vybavení, informační technologie a podporu německé armády Bundeswehr (BAAINBw) smlouvu se společností Rohde & Schwarz na dodávku systému SVFuA. SVFuA je softwarově podporovaný radiokomunikační systém (SDR), který nabízí bezpečnou a spolehlivou komunikaci až do stupně TAJNÉ.

Společnosti Rohde & Schwarz se podařilo udělat ze své vlastní šifrovací technologie důležitou technologie národního významu. V první fázi projektu bude 20 bojových vozidel typu PUMA (bojová vozidla pěchoty - IFV) a BOXER (obrněná armádní vozidla - ATV) vybavenou touto radiokomunikační technologií. První část systému SVFuA bude společností Rohde & Schwarz vyrobena a dodána do roku 2020. Díky rámcové smlouvě si pak Federální ministerstvo obrany může během následujících sedmi let objednat ještě další systémy.

Harald Stein, ředitel odboru BAAINBw, řekl: "Vybavení bojových vozidel PUMA a BOXER technologií SVFuA je prvním důležitým krokem pro přechod k mobilnímu taktickému komunikačnímu programu (MoTaKo). Jsme rádi, že se nám ve společnosti Rohde & Schwarz podařilo najít partnera, který nabízí špičkové technologie pro tento důležitý projekt modernizace vojenského vybavení."

V roce 2009 byla společnosti Rohde & Schwarz svěřena odpovědnost za návrh celého systému radiokomunikace a také za vývoj prototypové základní jednotky, která by potvrdila, zda je navrhovaný výrobek možné sériově vyrábět. V roce 2016 Federální ministerstvo pro bezpečnost informací (BSI) potvrdilo, že navrhované řešení splňuje podmínky pro klasifikaci na stupeň TAJNÉ. Certifikace systému dle mezinárodně uznávané normy SCA (softwarová architektura pro komunikační řešení - Software Communications Architecture) pro rádiové systémy SDR pak byla základním předpokladem pro schválení řešení koncovým zákazníkem. Protože rádiový systém byl vyvíjen v souladu s normou SCA, je možné v rámci tohoto systému komunikovat na dalších národních i mezinárodních frekvencích, pokud tyto frekvence splňují normy SCA.

Systém SVFuA poskytuje německým ozbrojeným silám všechny potřebné nástroje k předávání a hlavně ochraně důvěrných informací. Zajišťuje také propojení mezi spojenci během společných misí a v rámci kolektivní obrany. Hartmut Jäschke, viceprezident společnosti Rohde & Schwarz pro prodej bezpečných komunikačních technologií a správu projektů, vysvětluje: "Díky systému SVFuA pokládají německé ozbrojené složky základ budoucí špičkové taktické komunikace a začínají využívat technologie, které jsou připravené na budoucnost. Jako prověřený a důvěryhodný partner německé vlády, uspokojuje společnost Rohde & Schwarz požadavky zákazníka na snadno rozšiřitelný systém, který lze průběžně měnit a upravovat a který je také připraven na budoucnost. Společnost do svého softwaru zakomponovala radiokomunikační frekvence a kanály třetích stran bez porušení práv duševního vlastnictví a uspokojuje tak dnešní požadavky na vzájemnou propojitelnost a funkčnost i ve spolupráci s partnerskými zařízeními."

Nákupem systému SVFuA tak německé ozbrojené složky podnikají první krok k modernizace své taktické komunikace v rámci programu MoTaKo. Na dlouhodobou podporu těchto projektů se společnost Rohde & Schwarz rozhodla založit společný podnik s firmou Rheinmetall AG, aby se mohla účastnit výběrových řízení jako generální dodavatel. Obě německé společnosti nabízí široké portfolio prověřených technologií a mají roky zkušeností s realizací rozsáhlých zakázek.

Simone Kneifl

Telefon: +49(0)8941290

E-mail: press@rohde-schwarz.com

Zdroj: Rohde & Schwarz

 

SENDING PRESS RELEASES

I want to receive press releases with the same keywords as this article:

Keywords

Německo-komunikace-počítače-zbraně-Rohde & Schwarz

Category

Transport, cars, motorcycles, aircraft, ships, weapons
PC, Internet, telecommunications, post service

Region

Europe, EU, NATO

Photograph

 
 

Important notice

Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.