Do Prahy přijedou představitelé významných firem z Íránu, Egypta, Rumunska, Bosny a Hercegoviny a Srbska

Praha 19. května (PROTEXT)

Představitelé významných firem z Íránu, Egypta, Bosny a Hercegoviny, Rumunska a Srbska přijedou 29. a 30. května 2017 do Prahy na konferenci All for Power Export Days 2017. Na akci, která se bude konat v hotelu International Prague, se bude hovořit především o participaci českých firem na projektech v energetice a petrochemii. Konferenci pořádá Sdružení dodavatelů investičních celků (SDIC) a AF POWER agency a.s. Mimo českých firem z oboru potvrdili účast i zástupci českých ministerstev, pojišťoven, bank i agentury CzechTrade.

Vývoz do uvedených zemí dosáhl loni cca 76 miliard korun. Většina z Česka exportovaných produktů spadá do kategorie Stroje a dopravní zařízení. Do této skupiny patří i strojní zařízení, technologie, stroje a zařízení určené k výrobě energie, komponenty pro průmysl a podobně.

SILNÁ ÚČAST Z CIZINY

O plánovaných investicích v Egyptě a o možné participaci českých firem budou hovořit Medhat Salama, obchodní ředitel firmy KAHROMIKA, která realizuje výstavbu energetických provozů na klíč, a Sherief El Dighaidy, šéf velkých projektů a vedoucí obchodního oddělení společnosti PETROJET – jedné z největších poskytovatelů EPS se zaměřením na ropný, plynárenský a petrochemický průmysl pro Blízký východ a Afriku.

V bloku zaměřeném na Rumunsko vystoupí Gheorghe Sorinel Boza, předseda představenstva těžební a energetické společnosti Oltenia Energy Complex, a Mihai Darie - finanční ředitel Compania Nationala Nuclearelectrica, která se zaměřuje na výrobu elektrické energie a tepla z jaderné elektrárny Cernavoda. Firma taktéž provozuje výrobní firmu na svazky jaderného paliva.

Silné zastoupení Íránu formuje Fardad Daliri, víceprezident Industrial Development & Renovation Organization of Iran (IDRO), dále pak Ali Araghchi, ředitel pro mezinárodní záležitosti IDRO. O plánovaných investicích bude hovořit Hassan Bovairi, prezident IPMI – společnosti, která se zabývá řízením průmyslových projektů.

O plánech v oblasti obnovitelných zdrojů v Srbsku, aktuální situaci v sektoru energetiky a petrochemie a možnostech ve své zemi bude hovořit Miloš Vučković z advokátní kanceláře Karanović & Nikolić. Vystoupí i Vladimir Grujović, náměstek města Čačak pro rozvojové a developerské projekty. O projektech v Bosně a Hercegovině a možné participaci českých firem v tomto regionu budou hovořit Emin Haračić, náměstek technického ředitele společnosti Elektroprivreda (uhelný důl a elektrána Kakanj), Amir Delić, ekonomický ředitel dolu Banovići a Azur Bečirović, hlavní ekonom pro výstavbu tepelné elektrárny Banovići.

Za českou stranu představí na All for Power Export Days 2017 své kompetence členské společnosti Sdružení dodavatelů investičních celků – SDIC, Sigma Group, Královopolská a.s., Mavel, a.s. nebo FANS, a.s.

Součástí konference bude i panelová diskuze, která zmapuje možnosti exportního financování a podpory exportu. Tématem diskuzí budou i legislativní otázky, mezioborová výměna exportních zkušeností a další exportní příležitosti na Balkáně.

Více informací najdete na https://www.afpexportdays.com

Kontakt:

AF POWER agency a.s., Praha 8, Karlín, Thámova 166/18, PSČ 186 00, e-mail: info@afpower.cz, tel.: +420 222 314 733.

 

SENDING PRESS RELEASES

I want to receive press releases with the same keywords as this article:

Keywords

ČR-energie-průmysl-trh

Category

Textile, clothing, glass, porcelain, jewellery, paper, wood
Electricity, gas, heat and coal

Region

Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Photograph

 
 

Important notice

Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.