Kiekert slaví své 160. výročí - od lokální společnosti až po globálního partnera automobilového průmyslu

Kiekert Heiligenhaus, Německo, v prvních letech Foto: ots/Kiekert AG

Kiekert Heiligenhaus, Německo, v prvních letech Foto: ots/Kiekert AG

Heiligenhaus 18. května (PROTEXT/ots)

Kiekert AG, technologický lídr v oblasti automobilových zamykacích systémů, slaví své 160. výročí. Z menší rodinné firmy založené v roce 1857 v Heiligenhausu v Německu se vyvinul přední partner světových výrobců automobilů s 6.000 zaměstnanci v 10 zemích světa a s více než 1,9 miliardy vyrobených zamykacích systémů pro celosvětový automobilový průmysl.

Dnes má společnost Kiekert 20% podíl na trhu v oblasti zamykacích systémů pro boční dveře automobilů. Prvním krokem za hranice tohoto německého dodavatele automobilového průmyslu bylo v roce 1993 otevření výrobního závodu v Přelouči v České republice. Od té doby se do rozvoje českého závodu a jeho výrobních a vývojových kapacit investovaly miliony eur. Dnes je Kiekert v Přelouči největším závodem na výrobu automobilových zamykacích systémů na světě s 2.600 zaměstnanci, ročním obratem 8 mld. Kč a nárůstem obratu o 30 % od roku 2013. Kromě toho má Kiekert v Přelouči zásadní podíl na úspěchu v globální síti společnosti Kiekert. „V celosvětové síti společnosti Kiekert je naše česká pobočka klíčovým motorem naší inovační síly a budoucího úspěchu naší společnosti," řekl Karl Krause, Chief Executive Officer. K nejnovějším produktovým inovacím tohoto automobilového dodavatele patří moderní elektronický zamykací systém E-Latch, elektromagnetický brzdový systém i-protect s dynamickým rozpoznáváním prostředí, bezpečnostní inovace Active Inertia a komfortní funkce i-move. Ve své 160leté historii Kiekert dodával své výrobky přibližně 100 automobilovým výrobcům ve více než 200 zemích a do jejich více než 350 závodů po celém světě. Více než 500 milionů vozů bylo vybaveno produkty značky Kiekert. Dnes má každý třetí automobil na světě zamykací systémy založené na designu firmy Kiekert.

Fotografie k této tiskové zprávě naleznete na tomto odkazu: http://www.kiekert.com/cs/press/press-releases/details/kiekert-slavi-sve-160-vyroci-od-lokalni-spolecnosti-az-po-globalniho-partnera-automobiloveho-prumyslu

Kontakt pro tisk:

Monika Jakubczyk

Press & Corporate Communications

Kiekert AG

Hoeseler Platz 2

42579 Heiligenhaus/Germany

Tel: +49 2056 15 - 8144

www.kiekert.com

Společnost Kiekert AG, založená v roce 1857, je globálním technologickým lídrem v oblasti automobilových zamykacích systémů. S 6.000 zaměstnanci v deseti zemích a osmi výrobními, šesti vývojovými a třemi prodejními centry Kiekert vyvíjí, vyrábí a dodává zákazníkům na celém světě na míru šitá řešení. V roce 2016 dosáhly tržby společnosti přibližně 870 mil. EUR. V roce 2017 Kiekert slaví výročí 160 let od svého založení.

 

SENDING PRESS RELEASES

I want to receive press releases with the same keywords as this article:

Keywords

Německo-automoto-Kiekert AG

Category

Transport, cars, motorcycles, aircraft, ships, weapons

Region

Europe, EU, NATO

Photograph

 
 

Important notice

Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.