ITAPA 2017: Jak provést, financovat a rozvíjet digitalizaci měst, dopravy a veřejné správy se mohou účastníci dozvědět již za týden

Praha/Bratislava 17. května (PROTEXT)

V úterý 23. května se v bratislavském hotelu Bôrik uskuteční jarní část 16. ročníku odborné konference ITAPA zaměřené na informační technologie ve veřejné správě. Letošní ročník, který zahájí místopředseda vlády SR a digitální lídr Slovenska Peter Pellegrini, se zaměří na chytrá města, digitalizaci dopravy, inovace a elektronizaci veřejné správy. Mezi přednášejícími nebudou chybět zástupci státní správy i měst, telekomunikační, dopravní a bezpečnostní experti, ani např. průkopníci myšlenky Smart City v České republice z iniciativy Czech Smart City Cluster.

Digitalizace proniká do všech oblastí lidského života – domovů, práce, dopravy, ale také zdravotnictví, měst a státní správy. Odborná konference ITAPA již 16 let reaguje na aktuální trendy vývoje informačních technologií ve veřejném sektoru a její letošní ročník bude věnovaný právě digitalizaci ve veřejné sféře a jejím různým aspektům včetně bezpečnosti a ochrany dat, přípravy, řízení a financování projektů, místním případovým studiím i zkušenostem ze zahraničí. Ke stěžejním tématům bude patřit také internet věcí, umělá inteligence a další technologie, které s digitalizací úzce souvisí. Přední osobnosti budou diskutovat u kulatého stolu o tom, jak by měly digitální služby státu vypadat, aby uživatelsky přívětivé.

Automobilová doprava stojí na prahu zásadních změn a inovací. Vozidla se stanou prostorem pro interaktivní zábavu, získávání aktuálních informací a využívání nových digitálních služeb. Zároveň bude pro obyvatele velkých měst s rozvojem různých alternativních způsobů dopravy a systémů sdílení ztrácet význam vlastnictví automobilu. Digitalizace se však projevuje i v modernizaci výroby automobilů, vzniku inteligentních dopravních systémů, rozvoji autonomních vozidel pro osobní i nákladní přepravu a pod.

Rozrůstání měst staví jejich správu i obyvatele před řadu závažných výzev: nedostatečnost a neefektivitu infrastruktury, energetických a dopravních systémů, zvyšování požadavků na komunikaci a připojení, vysoké administrativní náklady, chybějící kapacity zdravotní péče. Koncepce tzv. chytrých měst, neboli Smart City pomáhá samosprávě nejen předvídat a odstraňovat problémy a předcházet jejich vzniku do budoucna, ale přináší i zcela novou perspektivu dalšího urbanistického rozvoje včetně zlepšování životních podmínek obyvatel, větší přátelskosti vůči návštěvníkům a vytváření podmínek pro rozvoj podnikání a inovace.

Cílem série konferencí ITAPA je hledat odpovědi a řešení. Nabízí nezávislou platformu, kde mohou významní představitelé státu i podnikatelské sféry formulovat své vize, předkládat strategie, diskutovat a představovat inspirativní nápady a projekty z oblasti digitální společnosti.

Na konferenci Jarní ITAPA 2017 se lze registrovat na internetových stránkách http://www.itapa.sk Pro účastníky z ČR organizátoři nabízí 20% slevu z účastnického poplatku - při registraci stačí zadat kód CH1771C0."

PROGRAM KONFERENCE

Bezplatná akreditace pro média (do 22. května 2017)

Otázky: media@itapa.sk

Kontakt:

KAREL KAPINUS

CHILLICOM s. r. o.

Dukelských hrdinů 35

170 00 Praha 7

+ 420 603 200 944

karel.kapinus@chillicom.cz

 

SENDING PRESS RELEASES

I want to receive press releases with the same keywords as this article:

Keywords

ČR-komunikace-počítače-vzdělání-služby

Category

PC, Internet, telecommunications, post service

Region

Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Photograph

 
 

Important notice

Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.