Budoucnost v přítomnosti: Festival a konference virtuální a rozšířené reality v Praze

Praha 17. května (PROTEXT)

Ve dnech 24. a 25. května 2017 v Jatkách78 v Praze-Holešovicích proběhne festival s konferencí věnovanou virtuální a rozšířené realitě Czech VR Fest. V rámci odborné části programu Czech VR Festu se uskuteční konference pro manažery a inovátory. Pro širokou veřejnost je součástí festivalu pořádána výstava, na níž si zájemci budou moci vlastními smysly vyzkoušet veškerý hardware i software související s virtuální realitou.

Na konferenci festivalu Czech VR Fest se představí zástupci firem a odborníci z celého světa, například Veronika McGregorová z NASA, Masaru Ohnogi z šanghajské společnosti Gumi Inc., největší autorita komunity VR/AR v USA Ryan Bell, který je zakladatelem VRScoutu a má za sebou také projekt pro prezidenta Baracka Obamu. Zúčastní se rovněž zástupci Microsoftu, Škody Auto a dalších významných společností. Svou účast potvrdilo přes padesát odborníků a investorů. Virtuální a rozšířená realita (VR/AR) se představí nejen jako nástroj budoucnosti, ale především jako nástroj, který výrazně zasahuje už do naší přítomnosti. To ukazuje i zájem, který festival vzbuzuje – v předprodeji se ohlásilo nad pět tisíc účastníků, a to jak z okruhu odborné, tak i laické veřejnosti.

Přínosy v oblasti strojírenského průmyslu, vzdělávání, armády, kultury, zdravotnictví a mnoha dalších oborů jsou nesporné. Proto se na konferenci představí světu řada projektů vznikajících v prostředí českých vývojářů a grafiků, propojí se s investičními fondy, granty, univerzitami i soukromým sektorem, tedy se všemi, kteří hledají cesty k zásadním inovacím vývojových, výrobních a obchodních procesů. Otevírá se tím tak cesta k uživatelskému i investičnímu zhodnocení dosavadního vývojového úsilí celého českého prostředí virtuální a rozšířené reality.

Virtuální a rozšířená realita se mohou stát průmyslem s multimiliardovým potenciálem již v roce 2020. Už dnes jsou do odvětví investovány miliardy dolarů. Zájem o takové investice u nás nemají pouze čeští, ale i významní zahraniční investoři. V nejbližší době lze očekávat umístění stovek milionů dolarů do rozvoje tohoto dynamického odvětví v ČR.

Kontakt:

https://czechvrfest.com

http://czechvrleague.com

Martin Kotek (CEO), 603 818 450, martin.kotek@czechvrfest.com Jakub Stejskal (PR), 731 021 526, jakub.stejskal@czechvrfest.com

 

SENDING PRESS RELEASES

I want to receive press releases with the same keywords as this article:

Keywords

ČR-komunikace-počítače-hry-trendy

Category

PC, Internet, telecommunications, post service
Tourism and travel services

Region

Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Photograph

 
 

Important notice

Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.